Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü Basın Açıklaması

SAMSUN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ'NÜN SİTEMİZE GÖNDERDİĞİ BASIN AÇIKLAMASI

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü Basın Açıklaması
06 Kasım 2014 Perşembe 19:57

İlimizde münhal eğitim kurumlarına ilk defa ve yeniden okul müdürü olarak görevlendirilecekleri belirleme çalışmaları 10/06/2014 tarih ve 29026 Resmi Gazetede yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine İlişkin Yönetmelik hükümleri doğrultusunda devam etmektedir. Söz konusu yönetmelik kapsamda okul müdürü olarak görevlendirilmek isteyenlerin sözlü sınavları 16-23 Ekim 2014 tarihleri arasında yapılmış ve kesin olmayan sonuçlar müdürlüğümüz web sayfasından ilgililere duyurulmuştur.

İlgili yönetmeliğin ekinde bulunan takvim gereği sehven veya hatalı bilgilerin ortadan kaldırılması için 30 Ekim -12 Kasım 2014 tarihleri arasında kontrol, itiraz ve bu itirazların değerlendirilmesi süreci başlatılmıştır. Bu kapsamda müdürlüğümüz çalışmaları devam etmekte olup, okul müdürlüğü için yapılan sözlü sınavlara ait kesin sonuçlar ilgili yönetmeliğin ekindeki takvim gereği 12 Kasım 2014 Çarşamba günü ilgililere duyurulacaktır.

Bu kapsamda yasal süreç devam ederken 05/11/2014 tarihinde bazı elektronik ortamdaki basın-yayın organlarımızda bir STK’ nın sözlü sınava girmeden üyemize geçerli puan verildiği beyanatı üzerine il Sözlü sınav komisyonlarımız tarafından sınav evrakları ve sınava katılanlara ait imza sirkülerinin yeniden incelemesi sonucu sınava girmeden sözlü sınav puanı verilen hiçbir adaya rastlanmamıştır. 

Ancak sözlü sınava ilişkin sonuçların adaylara duyurulması için yapılan komisyon dışı çalışmalar esnasında gerek sözlü sınava katılanların diğer bilgilerinin derlenmesinde gerekse elektronik ortamda bilgilerin listeleme işlemlerinde sınava girmeyen bir adayın ismi hizasındaki bölüme isim benzerliğinden dolayı sehven puan girilmiştir.

Kurumumuz tarafından web sayfasındaki sözlü sınav sonuçlarına itiraz ve kontrol işlemleri ile ilgili çalışmalar yasal olarak 12 Kasım 2014 Çarşamba gününe kadar devam etmektedir. Yasal süreç sonrası kesin olan sonuçlar ayrıca açıklanacaktır. Kamuoyu ve ilgililerin dikkatine sunulur.

SAMSUN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.