SGK Hizmet Dökümü Alma ve SSK Prim Borç, SSK Gün Sayısı Sorgulama

SSK prim gününüzü SGK sorgulama işlemini yaparak kolayca öğrenebilirsiniz. SGK sorgulama işlemini yapabilmek ve SSK sigorta primlerinizi sorgulayabilmek için haberimizi inceleyebilirsiniz.

SGK Hizmet Dökümü Alma ve SSK Prim Borç, SSK Gün Sayısı Sorgulama
12 Temmuz 2015 Pazar 00:21

Son yıllardaözellikle kamu alanındayapılan yenililer biz vatandaşların hayatını kolaylaştırma yönünde olmuştur. Simdi anlatacak olduğumuz SGK hizmet dokumu işlemleri de web üzerinden vatandaşlara sunulan bir hizmet haline gelmiştir. Sosyal Güvenlik Kurumu'nun çatısıaltında faaliyet gösteren SGK hizmet dokumu işlemleri, internet kullanılarak oldukça pratik bir şekildeyapılabilmektedir. Internet aracılığıile yapılabilen SGK hizmet dokumu işlemleri, yine internet aracılığı ile, iki yöntemkullanılarakyapılabilmektedir. Yani, SGK hizmet dokumu işlemlerinizi, ister e-devlet sistemine girişyapıp ve burada e-devlet şifrenizi kullanarak, isterseniz de, E-SGM sistemine girişyapıp, burada her hangi bir şifre kullanmadan yapabilirsiniz.

SGK SORGULAMAİÇİN TIKLAYINIZ! 

SGK HİZMET DÖKÜMÜ İÇİN TIKLAYINIZ!

NE ZAMAN EMEKLİ OLURUMUYGULAMASI İÇİN TIKLAYINIZ!

SGK BORÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ!

Simdi, ilk önce e-devlet sistemine girişyapılarak ve burada e-devlet şifresikullanılarakyapılan SGK hizmet dokumu işlemlerinianlatalım. Buna göre;

Başlangıç olarak,  www.turkiye.gov.tr adresine giriş yapınız.

Burada karşınıza çıkan sayfanın üst bölümünün sağında "E-Hizmetler" başlığı adı ile düzenlenmiş bölüme geliniz.

Daha sonra, yeni açılan platformun sol tarafında bulunan harfleri göreceksiniz.

İşleminizin daha kısa sürmesi için bu harflerden "S" harfini seçebilirsiniz.

Burada açılacak olan seçeneklerden "Sosyal Güvenlik Kurumu" seçeneğine geliniz.

Daha sonra buradan, "4A Hizmetler" "4B Hizmetler" "4C Hizmetler" şeklinde düzenlenmiş başlıklardan bağlı olduğunuz kurumunuza göre seçiminizi yapınız.

Son olarak ise, e-devlet şifrenizi ve T.C kimlik numaranızı sistemdeki ilgili alanlara yazınız.

SGK hizmet dokumu işlemleriiçingeliştirilen bir diğeryöntem olan E-SGM sistemine girişyapılarak burada hiç bir şifrekullanılmadangerçekleştirilen SGK hizmet dokumu işlemleri ise su şekildedir;

Başlangıç olarak, www.sgk.gov.tr adresine giriş yapınız.

Karşınıza çıkan sayfanın üst bölümünün sağında "E-SGK" başlığı adı ile düzenlenmiş olan bölüme geliniz.

Burada bulunan "E-Hizmetler" başlığına geliniz.

Bu başlık altında bulunan "E-Hizmetler Uygulaması" seçeneğine tıklayınız.

Tamamlanan bu işlemin ardından "E-Hizmetler Giriş Ekranı" açılacaktır.

Burada bulunan iki seçenek arasından eğer Türkiye vatandaşıysanız "T.C" seçeneğini işaretleyiniz.

Daha sonra, "T.C Kimlik Numarası"  "İl"  "Doğum Yılı" "Cilt Numarası" ve "Güvenlik Kodu" bölümlerinin bulunduğu sayfaya geleceksiniz. Bu bölümleri doldurunuz.

Devamında, "Bilgileri Sorgula" seçeneğine tıklayınız.

Son olarak, açılan sayfanın üst tarafında bulunan bölümlerden işlem yapmak istediğinizi seçiniz ve hizmet dökümünüzü yapınız.

SGK Sorgulama

Son yıllardaözellikle kamu alanındayapılan yenililer biz vatandaşlarınhayatınıkolaylaştırmayönündeolmuştur. Simdi anlatacak olduğumuz SGK sorgulama işlemleri de web üzerindenvatandaşlara sunulan bir hizmet haline gelmiştir. Sosyal Güvenlik Kurumu'nun çatısıaltında faaliyet gösteren SGK sorgulama işlemleri, internet kullanılarakoldukça pratik bir şekildeyapılabilmektedir. Internet aracılığıile yapılabilen SGK sorgulama işlemleri, yine internet aracılığıile iki yöntemkullanılarakyapılabilmektedir. Yani, SGK sorgulama işlemlerinizi, ister e-devlet sistemine girişyapıp ve burada e-devlet şifrenizi kullanarak, isterseniz de, E-SGM sistemine girişyapıp, burada her hangi bir şifre kullanmadan yapabilirsiniz.

Burada simdi ilk önce e-devlet sistemine girişyapılarak ve burada e-devlet şifresikullanılarakyapılan SGK sorgulama işlemlerinianlatalım. Buna göre;

SGK sorgulaması için öncelikle internetten www.turkiye.gov.tr sitesine giriniz.

Daha sonra e-devlet şifrenizi istenilen bölüme yazınız.

Açılan sayfanın sağ kısmında yer alan "E-Hizmetler" sekmesine tıklayınız.

Yeni açılan sayfanın Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) seçeneğinden kimlik doğrulama işleminizi gerçekleştirdikten sonra SGK sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

SGK sorgulama işlemleriiçingeliştirilen bir diğeryöntem olan E-SGM sistemine girişyapılarak burada hiç bir şifrekullanılmadangerçekleştirilen SGK sorgulama işlemleri ise su şekildedir;

SGK sorgulama işlemleri için geliştirilmiş olunan E-SGM uygulaması, bir süreliğine, e-devlet kapısı sistemi üzerinden hizmet sunmaktadır. Bu nedenle, SGK sorgulama işlemlerinizi, yukarıda anlatmış olduğumuz gibi güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

SSK Sorgulama

Son yıllardaözellikle kamu alanındayapılan yenililer biz vatandaşlarınhayatınıkolaylaştırmayönündeolmuştur. Simdi anlatacak olduğumuz SSK sorgulama işlemleri de web üzerindenvatandaşlara sunulan bir hizmet haline gelmiştir. Sosyal Güvenlik Kurumu'nun çatısıaltında faaliyet gösteren SSK sorgulama işlemleri, internet kullanılarakoldukça pratik bir şekildeyapılabilmektedir. Internet aracılığıile yapılabilen SSK sorgulama işlemleri, yine internet aracılığıile iki yöntemkullanılarakyapılabilmektedir. Yani, SSK sorgulama işlemlerinizi, ister e-devlet sistemine girişyapıp ve burada e-devlet şifrenizi kullanarak, isterseniz de, E-SGM sistemine girişyapıp, burada her hangi bir şifre kullanmadan yapabilirsiniz.

Burada simdi ilk önce e-devlet sistemine girişyapılarak ve burada e-devlet şifresikullanılarakyapılan SSK sorgulama işlemlerinianlatalım. Buna göre;

E-devlet kapısı sistemi aracılığı ile e-devlet şifresi kullanılarak yapılan SSK sorgulaması, e-devlet kapısı sistemi üzerinden, e-devlet şifresi kullanılarak yapılan SGK sorgulaması ile aynı şekildedir.

Burada farklı olarak, işlem yapmak istediğiniz bölümü seçerken SGK yerine SSK ya da diğer ismi ile 4A bölümünü seçmeniz yeterli olacaktır.

SSK sorgulama işlemleriiçingeliştirilen bir diğeryöntem olan E-SGM sistemine girişyapılarak burada hiç bir şifrekullanılmadangerçekleştirilen SSK sorgulama işlemleri ise su şekildedir;

E-SGM uygulaması üzerinden SSK sorgulaması yapma işlemi de tıpkı E-SGM uygulaması üzerinden SGK sorgulaması yapma işlemi gibidir. Yine aynı şekilde e-devlet şifresine gerek duyulmaksızın SSK sorgulama işleminizi yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi yapabilmeniz mümkündür.

‘İstanbul Sözleşmesi küçük bir anayasadır’


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.