Şube Müdürlüğünde Yasa Ertelemesi

Şube Müdürlüğü Yasa Teklifi Görüşülmeden Ertelendi

Şube Müdürlüğünde Yasa Ertelemesi
16 Temmuz 2014 Çarşamba 10:59

  Şube Müdürlüğü Yasa Teklifi Görüşülmeden Ertelendi

  Şube Müdürlüğü Yasa teklifi süreci ile ilgili gelişmeleri takipçilerimize aktarmaya devam ediyoruz. Bugün Meclis Gündeminin yayınlanması ile beraber haberini yaptığımız Şube Müdürlüğü Yasa Teklifi Genel Kurulda 15 Temmuz Meclis Gündemi haberinde bugün görüşüleceğini duyurmuştuk.
Genel Kurulda Gündem görüşmelerinde 3. sırada yer alan Şube Müdürlüğü konusunu içeren 615. Sıra sayılı Gündem Maddesinin Görüşülmesine sıra geldiğinde; Komisyon Olmadığı gerekçesi ile ERTELENDİ! 

   Meslis tutanaklarına aşağıdaki şekilde işlendi;
3′üncü sırada yer alan, Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı Kurulması ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı ile Kars Milletvekili Yunus Kılıç ve Amasya Milletvekili Avni Erdemir ile 79 Milletvekilinin; Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı Kurulması ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ve Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Raporu’nun görüşmelerine başlayacağız.
 3.- Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı Kurulması ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı ile Kars Milletvekili Yunus Kılıç ve Amasya Milletvekili Avni Erdemir ile 79 Milletvekilinin; Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı Kurulması ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ve Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Raporu (1/937, 2/2229) (S. Sayısı: 615)
BAŞKAN – Komisyon? Yok.
Ertelenmiştir.

   Genel Kurul daha sonra  639 sıra sayılı gündemde bulunan Torba Yasa maddelerini görüşemeye başladı.
Torba Yasada bulunan maddelerin bayrama kadar sürecek olması Şube Müdürlüğü Yasa Teklifi İçeren 615 Sıra Sayılı Yasa Teklifininin bu yasama dönemine yetişmesini mümkün kılmıyor. Bayramda tatile girecek olan Mecliste en erken Ekim ayında görüşüleceği konuşulmaktadır.

kamuhabermerkezi 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.