Taleplerimiz Ses Getirdi: 40 Yaş Sınırı Kaldırıldı

TALEPLERİMİZ SES GETİRDİ: 40 YAŞ SINIRI KALDIRILDI 28 Ocak 2015 tarih ve 29250 sayılı resmi gazetede yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile Milli Eğitim Bakanlığına öğretmen alımında 40 yaş sınırı kaldırıldı.

Taleplerimiz Ses Getirdi: 40 Yaş Sınırı Kaldırıldı
30 Ocak 2015 Cuma 23:53

 Daha önce yaptığımız yazışmalardaki taleplerimiz olumlu görülerek 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda bulunmayan bir sınırlamayı içeren yönetmelik isabetli bir kararla düzeltilmiştir.

Yapılan değişikliklerde, aşağıda yer alan hükümler yürürlükten kaldırılmıştır:

11/g) Öğretmenliğe ilk defa atanacaklar bakımından başvuruların ilk günü itibarıyla 40 yaşından gün almamış olmak. Ancak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (B) bendi kapsamında sözleşmeli öğretmen pozisyonunda halen görev yapanlar ile daha önce bu kapsamda en az bir yıl fiilen görev yaptıktan sonra mesleki eğitimde başarılı olup da ayrılmış olanların kadrolu öğretmenliğe başvurularında 40 yaşından gün almamış olmak şartı aranmaz.

55/(3) Öğretmenliğe ilk defa atanacaklar bakımından başvuruların ilk günü itibarıyla 40 yaşından gün almamış olmaları gerekir.
Söz konusu değişiklikle, ilk defa öğretmenliğe atamada aranan 40 yaş şartı kaldırılmıştır.

Böylece taleplerimizin kabul edilerek düzenlemeye gidilmesi, ilgili tüm taraflarca memnuniyetle karşılanmış ve kamuoyunda hüsnü kabul görmüştür.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.