Tavşanlı İmkb Anadolu Lisesi Kapalı Spor Salonu Açılışı Yapıldı

TAVŞANLI İMKB ANADOLU LİSESİ KAPALI SPOR SALONU AÇILIŞI YAPILDI

Tavşanlı İmkb Anadolu Lisesi Kapalı Spor Salonu Açılışı Yapıldı
11 Aralık 2014 Perşembe 20:42

 01 Aralık 2014 Pazartesi günü saat: 15.30’da Tavşanlı İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Anadolu Lisesi Kapalı Spor Salonu açılış töreninde konuşma yapan Vali Sayın Şerif Yılmaz şu ifadeleri kullandı:’’Aslında bugün iki programı birlikte gerçekleştirmiş olacağız. Dışarıda havanın soğuk olması nedeniyle sadece dua ve temel atmayı gerçekleştirmiş olduk. Tavşanlı Spor salonunun temel atmasını yaptık ve hemen buraya geldik. Öncelikle her iki tesisimizin de Milli Eğitimimize, öğrencilerimize, velilerimize ve halkımıza hayırlı olmasını diliyorum.

   Milli Eğitim Bakanlığımızın uygulamış olduğu "Okullar Hayat Olsun Projesi"  kapsamında okullarımızın, derslikler dahil olmak üzere spor salonlarının ve diğer alanların ders saatleri dışında o bölgedeki yaşayan insanların hizmetine açılması yönündeki talimatı var. Bu talimat doğrultusunda eğer eksiklik varsa bunun derhal düzeltilmesi gerekiyor. Burada sadece derslik değil bilgisayar sınıfları dahil olmak üzere tamamının bölgedeki yaşayan insanların hizmetine açılması gerekiyor. Hatta bir talimat daha var, okul müdürlerimizin odası büyükse küçültülecek, yanlış anlaşılmasın çoğu müdürümüzün odası Vali makam odasından büyüktü, yıllarca velilerimizden kayıt parası adı altında para toplanıp saltanat için kullanıldı, ama artık bunlara son verildi, artık kayıt parası yok sistem üzerinden kayıt yapılacak, bir kuruş kimse para vermeyecek. İkincisi, varsa büyük odası olanlar bunların tamamı küçültülecek ve insanların öncelikle gidip gelecekleri rahat alanlar oluşturulacak ve diğer sosyal etkinlikler kapsamına açılacaktır. İlimizin tüm Milli Eğitim İdarecileri buradayken huzurlarınızda tekrar ifade etmek istiyorum.

    Sevgili gençler, geçen hafta içinde Tavşanlı’mız da maalesef tasvip etmediğimiz bir hadise meydana geldi. Tavşanlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde bir öğretmenimize yine bizim bir öğrenci arkadaşımızın nahoş bir müdahalesi meydana geldi. Bunu tasvip etmemiz mümkün değildir. Biz belli bir kültürün belli bir dinin belli bir devletin geleneğinden gelen ve her zaman bu kültürümüzle övünen bir nesiliz. Böyle bir neslin böyle bir gençliğin büyüğüne, öğretmenine, anasına ve babasına el kaldırması mümkün değildir. Ben tekrar öğretmen arkadaşıma geçmiş olsun diyorum. Bununla ilgilide yasal süreç başlamıştır. Hem adli hem idari süreç başlatılmıştır. Ama önemli olan öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin ve velilerimizin işbirliği çerçevesi içerisinde varsa problemli hususların çözülmesi yönünde veyahutta eğitimde eksikliklerimiz varsa bunun giderilesi yönünde el birliğiyle çalışmamız gerektiğini buradan ifade etmek istiyorum.

     Sevgili gençler içinde bulunduğumuz spor salonu kısa süre önce bitirildi ve açıldı. Bugün resmi açılışı gerçekleştiriyoruz. Daha önce ilçemizde iki tane spor salonu vardı, onların şartlarını sizler daha biliyorsunuz. Buraya girince sanki evin içindeki sıcaklığı hissettik. Bunun yanında biraz önce temelini attığımız bir spor salonuna daha kavuşacağız. Yine Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından finanse edilen spor salonuna kavuşmuş olacağız. Bu şu demektir, kısa süre içerisinde inşallah iki olan spor salonu sayımız beş’ e çıkacak. İlimiz geneli itibariyle çok şükür eğitimle ilgili çok büyük sıkıntımız yok.

    Hedefimiz Kütahya ilinde ikili eğitim yapan okulun kalmamasıdır. Bu sadece derslik manasında değildir. İçinde bulunduğumuz spor tesisleri de, bütün ilçelerimiz spor tesislerine kavuştu. Biz okullarımızın spor salonlarını müşterek kullanılmasını hedefliyoruz. İlk planda yakın olan okullarımızın aynı spor salonundan münavebeli bir şekilde kullanılması bakımından bunun açılmasıdır. Yanlış anlaşılmasın ama Türkiye’de geçmişe baktığınız zaman İl’de bir tane spor salonu vardı. Bütün okullar spor yapmak için sıraya girerlerdi, çok şükür bugün her okulumuza aşağı yukarı spor salonu yapmaya çalışıyoruz.

    Eğitim kompleksi ile ilgili bir çalışma Türkiye gündemine girdi. Bu eğitim kompleksleriyle beraber yüzme havuzuna varıncaya kadar tüm sportif faaliyetlerin yapılacağı spor alanları yapılması hedefleniyor. İnşallah Tavşanlı’da da hayata geçirildiği takdirde gençlerimizin sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak alt yapıyı da sağlamlaştırmış olacağız. Ben burada fiziki ortamların geliştirilmesi için hem merkezi hükümet tarafından en fazla bütçeden ayrılan pay eğitime aktarılmaktadır. İl Özel İdare tarafından da en çok eğitime pay ayrılmaktadır. Burada İl Genel Meclis Başkanımıza ve tüm üyelerimize de ayrıca teşekkür ediyorum. Çünkü eğitime verilen destek insana yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır. Birinci önceliğimiz eğitimdir, eğitimdir, eğitimdir diyoruz. O nedenle bütçe kaynaklarımızdan hiçbir kısıtlamaya gitmeden eğitim altyapı çalışmalarını tamamlamak üzereyiz.

    Buradan bir hususu da ifade etmekte tekrar yarar görüyorum, bugün Kütahya İlimizde son iki yıl içinde aldığımız sınav sonuçlarıyla gerek üniversite, gerekse Teog sınav sonuçlarındaki başarı hepimize gurur vermektedir. Aldığımız sonuçlara göre ilk 10-15 in içindeyiz. Ben emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlarımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum, velilerimize teşekkür ediyorum özellikle gençlerimize teşekkür ediyorum bu özverili çalışmalarından dolayı ve bu başarılarının da devamını diliyorum. Bildiğiniz gibi eğitimde belli bir başarıyı yakalamak ve dershanelerin kapatılması ile ilgili süreçte o boşluğu doldurmak içinde ayrı ayrı Bakanlığımız bu yıl itibariyle yeni bir çalışmayı başlattı. Kursların açılmasıyla ilgili İl’lere talimatlar verildi. 

     Bu talimatlar neticesinde bugün itibariyle ilimizde 178 kurs merkezinde 2279 kurs açtık, 1213 öğretmen arkadaşımız görev almakta ve bugün itibariyle de 18288 öğrencimiz bu kurslardan ücretsiz bir şekilde yararlanmaktadır. Emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Ekonomik durumu iyi olan olmayan, aile şartları zorlanarak aile içinde huzursuzluklara son vererek artık çocuklarımız kendi istekleriyle istedikleri okulda istedikleri hocayı tercih etmek suretiyle bu kurs ihtiyaçlarını  gidermiş oldular. İnşallah bu kurslar neticesinde eğitim bir bütün içerisinde bütün öğrencilerimiz biraz önce yakalamış olduğumuz başarıyı daha da ileriye götürerek İlimizi, Ülkemizi, geleceğimizi daha müreffeh bir Türkiye´ye hep beraber ulaştırırlar diye değerlendiriyorum. Bugün içinde bulunduğumuz bu tesisin, hem de Tavşanlı Spor Salonu olarak temelini attığımız tesisin İlimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Katkıları geçen başta Vekillerimiz olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarıma huzurlarınızda teşekkür ediyorum. 

      Tüm öğretmen ve öğrenci arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Allah gönlünüze göre versin. İstediğiniz, arzu ettiğiniz, sizin için hayırlı olan mesleği inşallah bu aldığınız eğitimle yakalar ve ülkemize hayırlı hizmetlerde sizler de bizlerden daha fazlasını yaparsınız diye temenni ediyorum.”dedi. 

      Açılış törenine; Vali Sayın Şerif Yılmaz ile birlikte Kütahya Milletvekili Prof.Dr.Sayın Vural Kavuncu, Tavşanlı Kaymakamı Numan Hatipoğlu, Domaniç Kaymakamı Mustafa Türkcan, Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Öğretmen ve öğrenciler katıldılar.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.