Tekin: Biz Üstümüze Düşen Görevi Yapacağız

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Tekin: -''Çocuklarınıza vereceğiniz en büyük hediye, bolca dinlenmelerini, yeni eğitim öğretim yılına hazırlanmalarını sağlamak"

Tekin: Biz Üstümüze Düşen Görevi Yapacağız
 Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, ''Çocuklarınıza vereceğiniz en büyük hediye, bolca dinlenmelerini, yeni eğitim öğretim yılına hazırlanmalarını sağlamak. Milli Eğitim Bakanlığının üstüne düşen görev ise okullarımızı, eğitim kurumlarımızı daha sağlıklı, eğitim sistemimizi daha verimli hale getirmek, biz de üstümüze düşen görevi yapacağız" dedi.

Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim gören öğrenciler, 2013-2014 eğitim öğretim yılını tamamlayarak, karnelerini aldı.

Ankara'da Nebahat Taşkın İlkokulunda, düzenlenen karne töreninine, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Tekin katıldı.

Tekin, "Bugün ve her gün protokolümüzün en değerli üyesi, sevgili çocuklar" diyerek başladığı konuşmasında, çocukları yetiştiren ailelere, öğretmenlere teşekkür etti.

Çocukların bir yıl boyunca fedakarlıklarla okula geldiğini ifade eden Tekin, öğrencilerin üstüne düşeni yaptığını, bir yıl boyunca çalıştığını, şimdi ailelerinden de üstüne düşeni yapmasını beklediklerini belirtti.

Çocukların, ailelerinden hediye istediklerini aktaran Tekin, "Biz de Milli Eğitim Bakanlığı olarak diyoruz ki, çocuklarınıza vereceğiniz en büyük hediye, hak ederek aldıkları bu karneleriyle, tatillerini de hak ettiklerini düşünerek, bolca dinlenmelerini, yeni eğitim öğretim yılına hazırlanmalarını sağlamak. Milli Eğitim Bakanlığının üstüne düşen görev ise okullarımızı, eğitim kurumlarımızı daha sağlıklı, eğitim sistemimizi daha verimli hale getirmek, biz de üstümüze düşen görevi yapacağız" diye konuştu.

Öğrencilerden tatilin tadını çıkarmasını isteyen Tekin, Keçiören Belediyesinin güzel yüzme havuzları bulunduğunu belirterek, Belediye Başkanı Mustafa Ak'tan da çocuklara bir hediye vermesini istedi.

Belediye Başkanı Ak da bunun üzerine bu okulda okuyan öğrencilerin Aktepe Aqua Parkından ücretsiz yararlanabileceğini kaydetti.Ak, eğitimin beşikten mezara devam ettiği ve herkesin eğitime katkı sunması gerektiğini dile getirdi.

-"Onları çok sevdiğinizi söyleyin"

Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt ise karnelerin sadece öğrencilerin değil, bu işe dahil olan herkesin karnesi olduğunu ifade etti.

Bozkurt, sadece akademik başarıların değil davranış notlarının da önemsenmesi gerektiğini söyledi.

Velilerden çocuklarına onları çok sevdiklerini söylemelerini isteyen Bozkurt, "kırık notları" olan çocukların azarlanmaması, ailelerin onları desteklemesi gerektiğini belirtti.

Ankara Vali Yardımcısı Kemal Karadağ da tüm öğrencileri kutlayarak, notlar ne olursa olsun, çalışan, kendine verilen ödevleri yapan tüm öğrencilerin başarılı olduğun söyledi.

Konuşmaların ardından, Tekin ve beraberindekiler, anasınıfı ve ilköğretim 1. sınıf öğrencilerine karnelerini dağıttı.

Karnesini alan 1. sınıf öğrencisi Beyza Akbulut, ilk defa karne aldığını ve çok mutlu olduğunu belirterek, tatilde derslerini çalışacağını ve oyun oynayacağını söyledi.

Ecrin Berkce ise karnesindeki tüm notların 5 olduğunu ifade ederek, "Çok yoruldum. Tatilde arkadaşlarımla oynayacağım" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması