Teog 8. Sınıf İkinci Dönem Sınavı Soru Ve Cevapları İçin Tıklayınız

TEOG Merkezi Ortak Sınav İkinci Dönem Sınav Soru ve Cevapları için tıklayınız. TEOG Merkezi Ortak sınav soru ve cevapları için tıkla. 8. Sınıf Merkezi Ortak Sınav soru ve cevapları için tıklayınız. Ortaöğretime Geçiş Merkezi Ortak Sınav Soru ve Cevapları

Teog 8. Sınıf İkinci Dönem Sınavı Soru Ve Cevapları İçin Tıklayınız
06 Haziran 2016 Pazartesi 11:45

 TEOG 2. Dönem Soru ve Cevapları. MEB Merkezi Ortak Sınav soru ve cevapları için tıklayınız. TEOG  Türkçe, Matematik, Din kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru ve Cevapları için Tıklayınız, MEB TEOG soru ve cevapları burada. TEOG Merkezi Ortak Sınav soru ve cevaplarını indirmek için tıklayınız. MEB 8. Sınıf Merkezi Ortak Sınav soru ve cevapları için tıklayınız. MEB 8.Sınıflar 2. Dönem Ortak Sınavları Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarı. TEOG Merkezi Ortak Sınav İkinci Dönem Sınav Soru ve Cevapları için tıklayınız. TEOG Merkezi Ortak sınav soru ve cevapları için tıkla. 8. Sınıf Merkezi Ortak Sınav soru ve cevapları için tıklayınız. Ortaöğretime Geçiş Merkezi Ortak Sınav Soru ve Cevapları indir.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından (MEB) ortaokul 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen ikinci dönem ortak sınavlarının ilk oturumu bugün yapıldı.

Yurt içi ve yurt dışı toplam 986 sınav merkezinde, 15 bin 814 okulda, 91 bin 8 salonda gerçekleştirilen sınavlara, 1 milyon 271 bin 273 öğrenci katıldı.

Ortak sınavların bugün yapılan birinci oturumunda, sırasıyla Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi ders yazılıları, yarın yapılacak ikinci oturumunda ise fen ve teknoloji, TC inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil ders yazılıları gerçekleştirilecek. Her yazılıda 20 soru sorulacak.

NOT: TEOG  8. Sınıf İkinci Dönem Sınavı Soru Ve Cevapları Henüz MEb tarafından Yayınlanmadı Soru ve Cevaplar yayınları yayınlanmaz http://www.mebpersonel.info.tr'den ulaşabilirsizniz.

Liselere Geçiş Ortak Sınav (TEOGS) Soru ve Cevapları içn TIKLAYINIZ...
Türkçe                   A Kitapçığı    B Kitapçığı
Matematik             A Kitapçığı   B Kitapçığı
Din Kültürü            A Kitapçığı   B Kitapçığı
Fen ve Teknoloji    A Kitapçığı   B Kitapçığı
İnkilap Tarihi         A Kitapçığı   B Kitapçığı
İngilizce                 A Kitapçığı   B Kitapçığı
Almanca                 C Kitapçığı   D Kitapçığı  
Fransızca                E Kitapçığı   F Kitapçığı  
İtalyanca             G Kitapçığı   H Kitapçığı 
Ortak sınavların yapılacağı her bir ders yazılısı için Türkiye saatiyle 09.00, 10.10 ve 11.20'de başlayacak ve aynı anda gerçekleştirilecek. Sınav süresi her bir ders yazılısı için 40'ar dakika, ders yazılıları arası dinlenme süresi 30'ar dakika olacak.

Ancak özel eğitime ihtiyacı olan öğrenciler için her bir dersin sınav süresi 55'er dakika, sınavların aynı anda başlaması gerektiğinden özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerin ders yazılıları arası dinlenme süresi ise 15'er dakika olacak.  

Salonlara yerleştirmenin zamanında yapılabilmesi için öğrenciler ilk ders yazılısı için saat 08.30'dan itibaren sınıf öğrenci yoklama listelerinde belirtilen salonlara alındı. Öğrenci velilerinin ve görevli olmayan kişilerin sınav salonlarının bulunduğu binalara girişlerine izin verilmedi.

Okullarda emniyet görevlileri tarafından üst araması yapılmadı. Ancak sınav evrak kutularının açılması sırasında her okulda bir emniyet personeli bulundu.

Soru kitapçıkları Bakanlığa geri gönderilmeyecek. Yarın yapılan ikinci oturum tamamlandıktan sonra soru kitapçıkları isteyen öğrencilere verilecek. Alınmayan soru kitapçıkları milli eğitim müdürlükleri tarafından değerlendirilecek.

Sınavlara katılamayanlar için mazeret sınavları, 10-11 Mayıs 2014 tarihlerinde yapılacak. Sınav sonuçlarının Haziran ayında açıklanması planlanıyor.

Öğrencilerin, 6, 7 ve 8'inci sınıf yılsonu başarı puanları ile 8'inci sınıf ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı toplanacak. Elde edilen toplam, ikiye bölünerek yerleştirmeye esas puan belirlenecek. Puanlama 500 tam puan üzerinden yapılacak.

TEOG 8. SINIF BİRİNCİ DÖNEM MERKEZİ ORTAK SINAV SORULARI VE CEVAPLARI


Liselere Geçiş Ortak Sınav (TEOGS) ÖRNEK Soru ve Cevapları içn TIKLAYINIZ...
Türkçe                   A Kitapçığı     B Kitapçığı 

Matematik               A Kitapçığı    B Kitapçığı

Din Kültürü            A Kitapçığı    B Kitapçığı

Fen ve Teknoloji    A Kitapçığı    B Kitapçığı

İnkilap Tarihi         A Kitapçığı   B Kitapçığı

İngilizce               A Kitapçığı    B Kitapçığı

Almanca               C Kitapçığı   D Kitapçığı  

Fransızca             E Kitapçığı   F Kitapçığı  

İtalyanca             G Kitapçığı   H Kitapçığı  


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.