Teog Sınavında İptal Edilen Sorular

teog sınavında iptal edilen sorular

Teog Sınavında İptal Edilen Sorular
29 Kasım 2014 Cumartesi 09:58

 TEOG'da çelişkiye düştüğünüz, hatalı olduğunu düşündüğünüz sorular var mı? yorumlarınızı değerlendiriyoruz.

TEOG'daki Matematik sorularından kenar uzunluğu veya yol uzunluğu gibi karekök işlemi içeren sorularda hata olduğunu düşünüyorum. Çünkü uzunluklar ölçülebilir. Kareköklerde kökden çıkamayan sayılar IRRASYONEL sayılar olarak bilinir ve virgülden sonra sonsuza kadar tekrar etmeyen sayılardır. Zaten geçen sene böyle bir soru iptal edilmişti. Bu sene bu sorulardan 4 tane sormuşlar. Ayrıca ötelemeli yansımada K harfinde de Yansıma doğru olrak yapılmış öteleme hatalı olmuş varsayımından ziyada köşegenler doğrultusunda öteleme yapılabilir yorumu katılmalıdır.'
 
Merhaba 
İngilizce de bence 2 tane soru hatalıydı .

Sorunun birisi :
Cevaplarda
I couldn't see you
diğer secenek
ı couldn't hear you
see anlamak anlamı da oldugu için 2 secenekte dogrudur bence.
Soruyu tam hatırlayamıyorum.

ingilizce öğretmeniyim. yukarıdaki sorunun hatalı olduğunu düşünüyorum.
 
A .çeldiricisinde I couldn't see it Göremedim anlamına geleceği gibi anlayamadım anlamına da gelmektedir bu durumda doğru cevap olabilme ihtimali vardır.
 
 
Ronny: dün gece rüyamda kızgın büyük bir köpek gördüm.
 
ece: üzgünüm. ......................tekrar edebilir misin lütfen ?
 
Ronny: beni dinlemiyor musun ? rüyamda kızgın bir köpek gördüm. Bana doğru koşuyordu.
 
a) anlayamadım.
b) bagırmak istedim.
c) seni duyamadım.
d) gerçekten korkmuştum.
-- 

TEOG A GRUBU MATEMATIK 6. SORU

Merhaba. Kardeşimin sonuçlarını inceliyordum ve 6. Soruyu yanlış yapmış. Soruyu dikkatlice okumama rağmen soruyu hatalı buluyorum sorudaki kesinlik ifadesine hiç bir şık uymuyor. Sorunun yanlış olduğunu iddia ediyorum eğer ben yanlış düşünüyorsam yardımcı olur musunuz?


MATEMATİK A KİTAPCIĞININ  3  SORUSU  ÖTELEMELİ YANSIMA  İYİBAKILDIĞINDA  H  HARFİNİN ALT  TARAFI İLİ ÜST TARAFININ EŞİT OLMADIĞI  ÜST TARAFIN KISA ALT TARAFIN UZUN OLDUĞU GÖRÜLÜR EŞİT OLMADIĞI İÇİN ŞEKLİN  DÖNMESİ GEREKİRDİ BU HALİYLE YANSIMA DEĞİL ÖTELEME OLMUŞTUR  ÖTELEMELİ YANSIMA OLMAMIŞTIR


İngilizce 17.Soru Kesinlikle hatalıdır.

Ingilizce öğretmenleri olarak bu konuda fikir birliğine vardık.


Şöyleki:

paragraf:

Eger ruyanızda kendinizi bir papatya tarlasında yürürken görürseniz,Bu yalnız hissettiğniz anlamına gelir.Günlük  rütinlerden sıkılmışşınızdır ve yeni bir ülkeye seyahat ederek yeni bir başlangıç yapmanız gerekir.


17.Rüyanızdaki papatyalar sizin.................... anlamına gelir.

B.Yeni bir başlangış yapmanız gerektiği

D.Arkadaşlarınızdan sıkıldığınız

Cevap,B denmiş.Ama B seceneği kesinlikle rüyada papatya görmenin ne anlama geldiği değil,yazarın bir yorumudur.Çünkü burada yazar rüyada papatya görmenin  günlük yapılan şeylerden sıkıldığınız anlamına geldiğini belirtiyor,ve bundan kurtulmak için yeni bir başlangıç yapılması gerektiğini belirtiyor.Yani rüyada papatya görmek yeni bir başlanğıç yapmanız  gerektiği anlamına gelmemektedir.

 

Merhaba.. Türkçe dersinden virgüllü soru C şıkkı da oluyordu o yüzden hatalı bir soru olduğunu düşünüyorum.. Matematik dersinde ise histogram sorusunun muhakkak iptal edilmesi gerekiyor.. Soru yeterince açık değildi.. Ve yine matematikten 4/6 lı sorunun da iptal edilmesi gerektiğini düşünüyorum soruyu doğru bulmuyorum.. Fenden ise soru: İçi dolu cam küreye etki eden kaldırma kuvvetinin, sıvının yoğunluğuna bağlı lduğunu göstermek isteyen Ayşe, aşağıdaki deney düzeneklerinden hangisini seçerse bu amacına ulaşır ? Bu soruda cevap B şıkkıymış. Ama D şıkkı ile yanıltma payı çok yüksek. Çünkü D şıkkında 1. düzenek su yani zeytinyağına göre yoğunluğu daha fazla böyle de olunca 1 düzenekteki cismin biraz daha suyun üstüne kalkması gerekiyor. Ve zaten D şıkkında dinamometreyi tutan eller aynı hizzada yani su daha kaldırıyor ki oradaki ipin gerilme kuvveti daha azalıyor. Lütfen soruları iyi inceleyin. MEB lütfenn !!! Milyonlarca gencin hayatı söz konusu... Lütfen bunları dikkate all!!! En azından matematiğe çok dikkatt!!! Lütfenn !!!! Sorulara çok dikkat edin!!! Gençlerin isteklerini boş vermeyin !!! Lütfen !!! Madem ki birşey yapıyorsunuz tam yapın..
 

Bence B kitapçığı son soru noktalama işaretleri sorusu yanlış çünkü a şıkkı sadece ilk iki virgül için geçerli aynı zamanda ilk iki virgül d şıkkı da olabilir


Türkçe B kitapçığı son soru yani noktalama işaretleri sorusu yanlış. çünkü a şıkkı sadece ilk iki virgülü kapsıyor ancak soruda 3 virgül var ve hepsinin görevinin aynı olması gerekiyor. uzmanlar da benimle aynı görüşteler.sorunun değerlendirilmesini ve iptal edilmesini talep ediyoruz.
 

Sayın ilgili

A kitapçığı fen bilgisi 5. Soruda verilen DNA zincirinde K,L,M ve N  farklı organik bazları temsil etmektedir seçeneği de yanlıştır yani doğru cevap iki tanedir.K ve M aynı organik baz olabileceği gibi L ve N de aynı organik baz olabilir. Ders  kitaplarında bu bazların bu şekilde gösterimleri olmayıp  çocuklara öğrenmedikleri,müfradatın içeriğinde bulunmayan bir soru sorulmuştur.

İlginize teşekkür ederim.

egitimajansi.comİlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.