Teog Sonrası Nakil Krizinde Meb'den Geri Adım

BUGÜN’ün gün­de­me ge­tir­di­ği na­kil so­ru­nun­da MEB ge­ri adım at­tı.

Teog Sonrası Nakil Krizinde Meb'den Geri Adım
20 Ağustos 2014 Çarşamba 11:37

22 Ağus­to­s 2014’­te Te­mel Eği­tim­den Or­ta­öğ­re­ti­me Ge­çiş (TE­OG) sı­na­vı­nın yer­leş­tir­me so­nuç­la­rı­nı bek­le­yen 9’un­cu sı­nıf aday­la­rı­na na­kil iş­le­min­de ko­lay­lık sağ­lan­dı.MEB, okul­la­ra gön­der­di­ği ya­zıy­la özel okul­da oku­mak is­te­yen öğ­ren­ci­le­rin na­kil iş­lem­le­riy­le uğ­raş­ma­ya­ca­ğı­nı söy­le­di.

Özel oku­la ke­sin kay­dı­nı yap­tı­ran  öğrenci TEOG sonucuna göre özel okula kayıt yaptıracak olsa da bu uygulamanın aynı şekilde devam edeceği dile getirildi.

Devletteki yerleri belli

Yet­ki­li­ler, TE­OG’­la öğ­ren­ci­le­rin dev­let oku­lun­da­ki yer­le­ri­ni be­lir­le­dik­le­ri­ni kay­det­ti. Her ih­ti­ma­le kar­şı okul­la­ra böy­le bir ya­zı gön­der­dik­le­ri­nin al­tı­nı çi­zen yet­ki­li­ler, na­kil ko­nu­sun­da­ki sı­kın­tı­la­rın bu uy­gu­la­may­la or­ta­dan kal­ka­ca­ğı­na vur­gu yap­tı.

FATMA EREN - BUGÜN GAZETESİ


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.