Teog Sorgu Ekranı-millî Eğitim Bakanlığı

2014 Teog Yerleştirme Puanları (YEP Puanları) 8. Sınıf Teog Yerleştirme Puanları Listesi YEP Puanları E Okul MEB 2014 Teog Yerleştirme PuanlarıMEB (7 Temmuz 2014)

Teog Sorgu Ekranı-millî Eğitim Bakanlığı
09 Temmuz 2014 Çarşamba 22:37

 2014 Yılı Temel  Eğitimden  Ortaöğretime Geçiş Uygulaması Kapsamında Oluşan Yerleştirmeye Esas  Puan  Değerleri


SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ


Temel  Eğitimden  Ortaöğretime Geçiş Uygulaması çerçevesinde, 8’inci sınıf öğrencilerinin 28-29 Kasım 2013  tarihlerinde  katıldıkları birinci dönem ortak  sınavlarından  Fen ve  Teknoloji  Testi A kitapçığının 9’uncu (B kitapçığında 6’ncı),  İngilizce  Testi A kitapçığının 4’üncü ve 6’ncı (B kitapçığında 5’inci ve 7’nci), Din Kültürü ve Ahlak  Bilgisi  Testi A kitapçığının 7’inci (B kitapçığında 1’inci) sorularının  hatalı  olduğu gerekçesiyle Ankara 13. İdare Mahkemesi´nde yürütmeyi durdurma istemli olarak iptal davası açılmıştır.


 
Mahkeme, Haziran ayı içerisinde davalarla ilgili olarak yürütmeyi durdurma kararı vermiş, Bakanlığımız, karar aleyhine  Bölge  İdare Mahkemesi´ne itiraz  başvurusunda  bulunmuş, bugün itibariyle de yürütmeyi durdurma kararına yönelik bu itirazımızın reddedildiği  bilgisine ulaşılmıştır.
 
Bakanlığımız, yürütmeyi durdurma kararına yönelik itirazın reddi üzerine, öğrencilerimizin herhangi bir mağduriyet  yaşamalarını  önlemek ve yargı kararlarının uygulanabilirliğini sağlamak amacıyla yargılamanın devamındaki haklarından feragat ettiğine ilişkin  başvurusunu  da ilgili mahkemeye ulaştırmıştır.
 
Mahkeme, yürütmeyi durdurma kararında söz konusu 4 sorunun değerlendirme dışı tutularak sınav puanı hesaplanmasında sınav kılavuzunun 11’inci maddesinin (i) bendindeki "Soru iptali olması durumunda değerlendirme geçerli soru sayısı dikkate alınarak yapılacaktır"hükmü esas alınarak değerlendirme yapılması gerektiğine hükmetmiştir.
 
Bakanlığımız, bu hüküm doğrultusunda yeniden değerlendirme yaparak Fen ve Teknoloji, İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerine ait puanları hesaplamıştır.  
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.