Todaie Protokol Uzmanı Nihat Aytürk Tarafından “protokol Ve Davranış Kuralları Eğitimi” Verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından organize edilen 2 günlük program kapsamında, Kırklareli Üniversitesi Rektörlük Kültür Merkezi Salonu’nda 01 Aralık 2014 Pazartesi günü 13:30-17:00 ve 02 Aralık 2014 Salı günü Saat 09:30-12:30 saatleri arasında TODAİE Protokol Uzmanı Nihat AYTÜRK tarafından “Protokol ve Davranış Kuralları Eğitimi” verildi.

Todaie Protokol Uzmanı Nihat Aytürk Tarafından “protokol Ve Davranış Kuralları Eğitimi” Verildi.
11 Aralık 2014 Perşembe 20:18

 İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz  tarafından organize edilen 2 günlük program kapsamında, Kırklareli Üniversitesi Rektörlük Kültür Merkezi Salonu’nda 01 Aralık 2014 Pazartesi günü 13:30-17:00  ve 02 Aralık 2014 Salı günü Saat 09:30-12:30 saatleri arasında TODAİE Protokol Uzmanı Nihat AYTÜRK tarafından  “Protokol ve Davranış Kuralları Eğitimi” verildi.  

 

Kırklareli Üniversitesi Kültür Merkezi Salonunda başlayan 1. gün eğitimine; İl Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim KORKMAZ, Kamu Kurum  Müdürleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Maarif Müfettişleri Başkanı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Maarif Müfettişleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri ve Okul/Kurum müdürleri  katıldı.

 

TODAİE Protokol Uzmanı Nihat AYTÜRK vermiş olduğu  "Protokol Seminerinde: protokolün şekil ve usul olduğunu ifade ederek protokolün amacının da onuru ve itibarı korumak olduğunu; bu yüzden, %1 hatanın % 99 başarıyı götürdüğünü dile getirdi.

 "Her üniversitede protokol kuralları makamda, resmi toplantılarda, resmi törenlerde, resmi davetlerde ve resmi arabalarda uygulanır. Protokol şekildir, usuldür, biçimdir. Protokol; kamusal ve kurumsal yaşamdaki törenlerde; resmî görüşmelerde ve toplantılarda; konuşma ve davranışlarda; resmî yazışmalarda, giyimde, kabul ve ziyaretlerde; davet ve ziyafetlerde yöntem ve biçim yönünden uyulması ve uygulanması gereken kurallar bütünüdür.

Bireysel, kurumsal ve ulusal temsil ve saygınlık açısından, bütün yöneticilerin ve her düzeyde çalışanların protokol ve davranış kurallarını bilmeleri ve bu kurallara uymaları gereklidir. Protokol kurallarını bilmek kişiye güven verir, üstünlük ve saygınlık kazandırır. Bilmemek o kişiye, kuruma ve devlete zarar verir dedi.

İnsanın bütün davranışlarının özel, sosyal ve kamusal alanda gerçekleştiğini, protokolün kamusal alanda geçerli olduğunu ifade etti. Protokolün amacını, ‘itibarı ve şerefi korumak şeklinde tanımladı. Protokol kurallarında karşılıklılık ilkesinin önemine değinirken, tevazu; sosyal hayatta üstünlük, resmi hayatta acizliktir dedi.

 

Protokol Uzmanı Nihat Aytürk 2 Aralık 2014 Salı günü yine aynı yerde 09:30-12:30 saatleri arasında Resmi Ziyaret, Karşılama ve Ağırlama Protokolü, İl Protokolü ve Kurumsal Protokol, Giyim Protokolü, Davet ve Ziyafet Protokolü hakkında eğitim verdi.

 

            Eğitimin sonunda bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim KORKMAZ verdiği değerli bilgileri nedeniyle Protokol Uzmanı Nihat AYTÜRK’e ve katılımcılara teşekkür etti. Daha sonra  İl Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim KORKMAZ tarafından  TODAİE Protokol  Uzmanı Nihat AYTÜRK’e plaket ve çiçek takdim edildi. Toplu fotoğraf çekiminin artından program sona erdi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.