Üniversiteli İşçilere Memurluk Yolu Açılıyor

Gündoğdu, üniversiteli işçiler ile ilgili sorunların Erdoğan'a iletildiğini belirtti. Üniversiteli işçiler memuriyet kadrosuna geçecekler mi?

Üniversiteli İşçilere Memurluk Yolu Açılıyor
18 Mayıs 2014 Pazar 22:19

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, torba kanuna eklenmesi istenilen taleplerini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a iletti.
 
Memur-Sen’den edinilen bilgiye göre, görüşmede, Gündoğdu, Başbakan Erdoğan’a öncelikle Soma’da yaşanan maden faciasından dolayı başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerini iletti.
 
Soma konusunda bilgi alışverişinin yapıldığı görüşmede, Gündoğdu, kamu çalışanları ve çalışma hayatıyla ilgili sorunları da Başbakan Erdoğan’a aktardı.
Erdoğan, kendisine iletilen talepleri inceleyeceğini ifade etti.
 
Gündoğdu, talepleri arasında yer alan konuların bir bölümüne ilişkin hükümleri içeren torba kanun tasarısının Bakanlar Kurulunca TBMM’ye gönderildiğini belirtti.
 
Görüşmede, disiplin cezalarının affına ilişkin düzenleme, uyarma ve kınama cezası verilen aday memurların memuriyetle ilişiğinin kesilmesi uygulamasına son verilmesi, Sümer Holdingde çalışan sözleşmeli personelden işsizlik sigortası kesilmemesi, kadroya geçirilen iş ve meslek danışmanlarının maaş mağduriyetlerinin giderilerek ek ödemelerinin artırılması, nöbetçi memurluğu uygulamasının kaldırılması, iş yoğunluğu fazla olan mahkeme çalışanlarına fazla çalışma ücreti verilmesi ile emekli ikramiyesinin hesaplanmasında 30 yıllık hizmet süresi sınırının kademeli olarak 35 yıla çıkarılması tekliflerini içeren kanun tasarısının yasama yılının tamamlanmasından önce yürürlüğe konulmasının beklenildiği ifade edildi.
 
Memur-Sen tarafından torba kanuna eklenmesi istenilen talepler
 
Öte yandan görüşmede, torba kanuna eklenmesi istenilen talepler de Başbakan Erdoğan’a iletildi.
 
Buna göre, 2005 yılından sonra göreve başlayan personele bir derece verilmesi, 4/C’li sözleşmeli personele kadro verilmesi, KİT’ler ve kamuda çalışan üniversite mezunu işçilerin KİT’lerde 2 sayılı cetvele, diğer kamu kurumlarında çalışanların memuriyet kadrolarına geçirilmesi, öğretim elemanlarının ücretlerinin iyileştirilmesi, kadın istihdamının artırılması, öğretmen ihtiyacının açık kalmayacak şekilde tamamlanması, yardımcı hizmetler sınıfında görev yapan personelin de ek göstergeden yararlandırılması, kamu kurum ve kuruluşlarının yurtdışı teşkilatlarında 4/B statüsünde görev yapan sözleşmeli personelin kadroya alınması ve aile yardımından faydalandırılması ile KİT’lerdeki sözleşmeli personelinin yıllık izinlerinin bir sonraki yıla devredilmesi hususlarının torba kanunda yer alması talep edildi.
memuruz.net

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.