Ve Beklenen Rotasyon Geldi Çattı!

MİLLÎ EĞİTİM TEMEL KANUNU İLE BAZI KANUN VE KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELERDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN

Ve Beklenen Rotasyon Geldi Çattı!
Şube Müdürlerine Rotasyon Geliyor
MEB şube müdürlerine rotasyon uygulamasına gidecek mi?

MEB yeni teşkilat yasasına göre:

MİLLÎ EĞİTİM TEMEL KANUNU İLE BAZI KANUN VE KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELERDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN

Kanun No. 6528
 
Kabul Tarihi: 1/3/2014MADDE 22 - 652 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 37 nci maddesinin üçüncü fıkrasının Anayasa Mahkemesince iptal edilen üçüncü cümlesi “Bakanlıkça belirlenen özür gruplarına bağlı yer değiştirmeler ise yarıyıl ve/veya yaz tatillerinde yapılır.” şeklinde yeniden düzenlenmiş, yedinci ve sekizinci fıkraları aşağıdaki şekilde değiştirilmiş ve aynı maddeye aşağıdaki fıkralar eklenmiştir.

“(7) İl Millî Eğitim Müdürü, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı, İlçe Millî Eğitim Müdürü, İl ve İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü, Maarif Müfettişi, Okul ve Kurum Müdürü, Müdür Başyardımcısı ve Müdür Yardımcısı olarak görev yapanların hizmet sürelerine ve/veya isteğe bağlı yer değiştirmelerine ilişkin usul ve esaslar yönetmelikle belirlenir.

Şube müdürlerine yurt genelinde rotasyon uygulamasını yapmak zorundadır. geçtiğimiz yıl. tam rotasyon uygulanmış ve tercihler alınıp açıklanacak iken son anda ertelenmişti.

MEB şube müdürlerine rotasyon uygulayacak mı?

MEB'den almış olduğumuz duyumlara göre, Sınava dayalı şube müdürleri atamasının hemen akabinde tüm yurt genelinde hizmet yılını tamamlayan şube müdürleri için rotasyon uygulayacağı yönündedir. MEB  hizmet yılını dolduran yurt genelindeki tüm şube müdürleri için rotasyon uygulayacağı bu çalışmalarını Temmuz ayına kadar bitireceği yönündedir. Şube müdürlerinin okuyan çocuklarının  mağdur olmaması için her türlü önlemleri aldığı yönünde duyumlar aldık. MEB bu sefer şube müdürleri rotasyonunu uygulamada kararlı, Temmuz ayına kadar kesinlikle uygulanacak denilmektedir.MEB  şube müdürlerine rotasyon uygulaması halinde yüzlerce şube müdürünün emekli olacağı konuşulurken, Ankara'da görev yapan bazı şube müdürleri emekli olmaya hazırlanıyor. Şube müdürlerinin geçtiğimiz yıl rotasyonun ertelenmesi nedeniyle bu yılda erteleme olma ihtimalini de düşünen şube müdürleri, Rotasyon fiilen uygulanana kadar emekli olmayacaklarını da dile getiriyorlar.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması