Yarın Okullar Tatil Mi?

Bolu 'da kar yağışı dün geceden beri etkili olmaya devam ediyor. Hava durumu raporlarına göre sıcaklık düşecek kar yer yer etkili olacak. Peli bugün Bolu'da okullar tatil mi?

Yarın Okullar Tatil Mi?
09 Nisan 2015 Perşembe 22:54

 Bolu'da kar yağışı etkili olmaya devam ediyor. Hava durumu raporlarına göre sıcaklık düşüşleri devam edecek kar yağışı zaman zaman etkisini arttıracak. Bugün Bolu'da en düşük sıcaklık 0 derece olarak ölçülecek. Peki Bolu 'da bugün okullar tatil mi, Bolu Valiliği'nden henüz sabah.com.tr/haberleri/kar-tatili" target="_blank" rel="tag">kar tatili açıklaması gelmedi. D-100 karayolu ve TEM Otoyolu'nun Bolu Dağı kesiminde etkili olan kar yağışı ulaşımı olumsuz etkiliyor.

Eskişehir'de yarın okullar tatil mi? 10 Nisan Cuma 2015 Hava Durumu?
Meteoroloji'den gelen son değerlendirmelere göre; yurdun büyük bir bölümünün yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bahar ayında başlayan şiddetli kar yağışı herkesi şoke etti. Bastıran yağışlar bazı illerin valilikleri tarafından kar tatili ilan edilmesine kadar gitti. Peki hangi illerin valiliklerinden kar tatili açıklaması geldi. İşte il il kar tatili ilan edilen iller a24.com'da 
Afyon'da okullar tatil mi hava durumu nasıl?

Afyonkarahisar’da dün gece başlayan şiddetli kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, kar kalınlığının yaklaşık 20 santimetreye ulaştığı kentte bahara aldanıp çiçek açan ağaçlar ise adeta kartpostallık görüntüler oluşturdu.
Meteorolojinin dün kar uyarısı yaptığı kent, gece geç saatlerden itibaren yoğun kar yağışının etkisine girdi. Şehir bağlantı yollarında yoğun kar yağışı ve tipiden dolayı ulaşımda aksamalar meydana gelirken Afyonkarahisar-Antalya karayolu sabah saatlerine kadar kar yağışından dolayı tek yönlü olarak ulaşıma kapandı. Sabaha kadar devam eden kar yapışının ardından kentte kar kalınlığı yer yer yaklaşık 20 santimetreyi buldu. Yalancı bahara aldanıp çiçek açan ağaçlar kar örtüsü altında kartpostallık görüntüler oluşturdu. Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgilerde kar yağışının yarın öğlen saatlerine kadar aralıklarla devam etmesinin beklendiği belirtildi.

Kar yağışından dolayı kentte okullar tatil edilmezken, öğrencilerin sabah okullarına giderken güçlük çektikleri bir çok okul servisinin ara sokaklarda kaldığı gözlendi. Kentte kar yağışından dolayı şehir bağlantı yollarından son alınan bilgilerde her hangi bir aksaklığın olmadığı ve yolların açık olduğu gözlendi. Vatandaşlar Nisan ayından karşılaştıkları kar manzarası karşısında şaşkınlıklarını gizleyemezken, bazıları ise meteorolojinin uyarılarını dikkate aldıklarını belirttiler.

DENİZLİ-ANTALYA KARAYOLU ULAŞIMA KAPANDI

Bu arada, olumsuz hava koşulları nedeniyle özellikle Denizli-Antalya Karayolu'nun Cankurtaran mevkisinde trafikte aksama yaşandı ve yol ulaşıma kapandı. 
Trafik ekipleri, Denizli çıkışındaki Bağbaşı bölgesinden Antalya ve Muğla yönüne gidecek zincirsiz araçların geçişine izin vermedi.
Kar lastiği olmayan bazı araçlar yolda kaldı, Karayolları ekipleri de kar küreme ve tuzlama çalışması yaptı. 
Bozkurt ve Çardak ilçelerindeki kar yağışı dolayısıyla Denizli-Afyonkarahisar Karayolu'ndaki ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor.
Eskişehir hava durumu okullar tatil mi

Eskişehir 'de sıcaklıklar 5 derece birden düştü kar yağışı başladı. Hava durumu raporlarına göre iç kesimlerde kar yağışı artacak. Peki okullar tatil mi valilik kararı
Eskişehir 'de kar yağışı başladı ve etkisini zaman zaman arttıracak. Hava durumu raporların göre sıcaklık değerleri yeni haftaya kadar 5 derece birden düşecek. Eskişehir'in iç kesimlerinde soğuk ve kar yağışı daha etkili olacak. Peki Eskişehir'de okullar kar tatili olur mu valilikten bu konu hakkında henüz bir açıklama yok.

Çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Bursa'nın kuzey kesimlerinde yağmur ve karlakarışık yağmur, diğer yerlerde yer yer kuvvetli olmak üzere kar şeklinde olması bekleniyor. Hava sıcakluğı 3 ila 5 derece azalacaği tahmin ediliyor.

RÜZGAR ŞİDETİNİ ARTTIRIYOR

Kuzey ve doğu yönlerden orta kuvvette, Bursa ve Kütahya çevrelerinde kuvvetli esmesi bekleniyor. Kar yağışlarının yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksama, buzlanma ve don olayı, vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir. Zirai don uyarısı, hava sıcaklığının düşmesiyle birlikte özellikle iç kesimlerde orta yer yer kuvvetli don olayı beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI


Rüzgarın, Bursa ve Kütahya çevrelerinde kuvvetli esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksama,vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Eskişehir'de, sabaha karşı başlayan kar yağışı etkili oluyor.

Eskişehir Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, gece başlayan yağışın yarın akşama kadar sürmesi bekleniyor.

Kentte hava sıcaklığının bu gece en düşük sıfır, yarın gündüz ise 3 derece olacağı tahmin ediliyor.

Trafik polisleri, yağış nedeniyle Eskişehir-Bursa ve Eskişehir-Ankara karayollarında sürücülere tedbirli olmaları yönünde uyarılarda bulunuyor.
Bolu'da kar kalındığı 20 santimetreye ulaştı!

Bolu'nun yüksek kesimlerinde kar kalınlığı 20 santime ulaşırken, araçlar karla kaplı yollarda ilerlemekte zorlandı. Baharın müjdecisi leylekler kar ve soğuktan etkilendi. Bolu'da dün gece başlayan kar yağışı bu sabaha kadar etkili oldu. Lapa lapa yağan kar nedeniyle yüksek kesimlerde kar kalınlığı 20 santime ulaştı. Bolu bembeyaz olurken, sabah iş ve okullarına gitmek için yola çıkanlar kar yağışı nedeniyle zorlandı. Yolların karla kaplı olması nedeniyle araçlar güçlükle ilerledi. Belediye ekipleri kaldırımlardaki karları temizledi. Baharın müjdecisi leylekler de kar yağışı ve soğuk havadan etkilendi. Kar yağışının keyfini ocuklar çıkardı. Çocuklar kendilerini karların üzerine atarak oyun oynayıp eğlendi. Kar yağışı Bolu Dağı'nın TEM ve D-100 Karayolu geçişlerinde ulaşımı etkiledi. Karayolları ve polis ekipleri kar yağışı nedeniyle önlemlerini arttırdı. Karayolları ekipleri kar küreme ve tuzlama çalışması yaparken, trafik ekipleri yollarda kontrollerde bulundu. Araçlarının kış lastiklerini taktıranlar yollarda güçlükle ilerlerken, araçların kayması sonucu hasarlı kazalar meydana geldi.

 

Meteoroloji'den kritik yağış uyarısı!

Meteoroloji'den derlenen bilgilere göre yurtta kuvvetli olmakla beraber sağanak ve karla karışık yağmur bekleniyor...
Yapılan son değerlendirmelere göre;

Yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, batı, kuzey ve iç kesimlerinin yağmur ve sağanak, Marmara ve Kıyı Ege'nin yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Yağışların; sabah saatlerinde Eskişehir, Afyonkarahisar, Isparta, Zonguldak, Düzce, Bolu ile Ankara'nın kuzey ve batı kesimlerinde, öğle saatlerinde Ordu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

SICAKLIK HİSSEDİLİR DERECEDE AZALACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının kuzey ve batı kesimlerde hissedilir derecede (4 ila 8 derece) azalacağı Doğu Karadeniz kıyılarında 2 ila 5 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.
Rüzgar, genellikle güney yönlerden, Marmara'nın batısında kuzeydoğudan hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli (40-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.
Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı (Yağışların; sabah saatlerinde kuzey ve batı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor) 14
İstanbul: Çok bulutlu, ilk saatlerde Anadolu Yakası ile zamanla il geneli aralıklı sağanak yağışlı 11
İzmir: Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 16
Adana: Parçalı ve çok bulutlu 23
Antalya: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 19
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 20
Trabzon: Parçalı, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu 22
Erzurum: Parçalı, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu 12
Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu 21
Meteoroloji uyardı: Kar yağışı geliyor!

Türkiye'nin iç kesimlerinde kar yağışı uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün açıklamasına göre, Türkiye halen yağışlı hava kütlesinin etkisinde. Bu yağışlı sisteme ilave olarak, yarın öğle saatlerinden itibaren ülkenin güneybatı kesimlerinin yeni bir yağışlı sistemin etkisine gireceği tahmin ediliyor.

Yarın Marmara'nın doğusu, Ege, Karadeniz, İç Anadolu, Akdeniz ile Doğu Anadolu Bölgesi'nde yağış bekleniyor.
Perşembe günü Güneydoğu Anadolu dışında; cuma günü Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ve Güneydoğu Anadolu'nun güneyi dışında ülke genelinde yağış bekleniyor. Yağışlar genellikle yağmur, çarşamba gecesi ve perşembe günü sabah saatlerinde Bolu, Karabük, Kastamonu, Bilecik, Eskişehir, Kütahya, Afyonkarahisar, Isparta, Çankırı ile Ankara ve Konya'nın batısında yer yer kuvvetli olmak üzere karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.
Afyonkarahisar, Kütahya ve Eskişehir'de perşembe günü gündüz saatlerinde de devam edecek kar yağışları, perşembe gecesi ve cuma günü sabah saatlerinde Bolu, Karabük, Kastamonu, Bilecik, Eskişehir, Kütahya, Afyonkarahisar, Isparta, Burdur, Çankırı, Çorum, Kırıkkale, Yozgat, Tokat, Amasya, Ankara ile Konya'nın batısı ve Denizli'nin doğusunda da görülecek.

Soğuk ve yağışlı sistemin, hafta sonunda yurdun batı bölgelerinde etkisini kaybedeceği ve sıcaklıkların artacağı, doğu bölgelerinde ise etkisini sürdüreceği tahmin ediliyor.
Hava sıcaklığının hissedilir derecede azalmasına bağlı olarak, iç bölgelerdeki kar yağışlarına ve meydana gelecek zirai don tehlikesine karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.
Meteoroloji'den Ege'den 3 ile yağış uyarısı

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Ege Bölgesi'nin akşam saatlerinden itibaren soğuk ve yağışlı havanın etkisine girmesinin beklendiği belirtilerek, yağmur ve sağanak şeklinde başlayacak yağışın, geceden itibaren yarın da sürecek şekilde Balıkesir'in güneydoğusu ile Manisa ve İzmir'in doğusunda karla karışık yağmura dönüşmesinin tahmin edildiği kaydedildi.

Soğuk hava ve zirai don uyarısı

Kuzey ve kıyı kesimlerde fırtına, diğer yerlerde ise kuvvetli poyraz şekilde rüzgarın etkili olacağı bölgede, hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 8-10 derece altına inmesinin beklendiği belirtilen açıklamada, bölgenin iç kesimlerinde cuma gecesi zirai don yaşanabileceği uyarısı yapıldı
Açıklamada, fırtına ve sıcaklık azalması ile yağışın yol açabileceği nehir taşkınları, çatı uçması, direk devrilmesi, buzlanma ve zirai don gibi olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli olmaları istendi.

Meteoroloji'den 12 ile kar uyarısı

Türkiye'nin iç kesimleri için kar yağışı uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bu gece saatlerinden itibaren Afyonkarahisar, Kütahya, Bilecik, Bursa'nın güneyi, Eskişehir, Çankırı'nın kuzeyi, Bolu, Karabük, Kastamonu çevreleri, Sakarya, Düzce ve Burdur'un yüksekleri ile Isparta çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar yağışları başlayacak.
Yağışların, Cuma günü sabah saatlerine kadar aralıklarla kuvvetli (10-20 cm) olması beklendiğinden başta ulaşım sorunları olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.