Yds Cevap Kağıtları Erişime Açıldı..

YDS cevap kağıtları erişime açıldı

Yds Cevap Kağıtları Erişime Açıldı..
DUYURU

(18 Nisan 2014)

2014 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) İlkbahar Dönemi: Soru Kitapçıkları (%10) ile Cevap Kağıtlarının Görüntülenmesi

6 Nisan 2014 tarihinde yapılan 2014-YDS İlkbahar Dönemi Sınavına giren adayların cevap kağıtlarının görüntüleri, sınava giren adayların kendi cevap kağıtlarını inceleyebilmeleri amacıyla 18 Nisan 2014 günü saat 15:30'dan itibaren erişime açılacaktır. Adaylar kendi cevap kağıtlarının görüntüsüne, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile erişebileceklerdir.Sınav sorularının %10'unu oluşturan ve Temel Soru Kitapçığı adı altında adayların ve kamuoyunun bilgisine sunulan sorular, adayların bu sorulara verdikleri cevapları da izlemesini ve cevap kağıdı üzerindeki işaretlemelerini kontrol etmelerini sağlamak amacıyla erişime açılacaktır. Adaylar, sınavda kendi cevap kağıtlarına kodladıkları soru kitapçığı numarasına ve bu kitapçıkta yer alan sorulara (yayımlanan %10) http://skgs.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ile erişebileceklerdir. Adaylar, sisteme giriş yaptıktan sonra, ilgili sınavı ve görüntülemek istedikleri soru numarasını seçtiklerinde ekranda soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabını görebileceklerdir.

Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞIYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması