YENİ ATANAN ÖĞRETMENLERİN GÖREVE BAŞLAMA İŞLEMLERİ YARIN (16 EYLÜLDE) BAŞLIYOR !!!

YENİ ATANAN ÖĞRETMENLERİN GÖREVE BAŞLAMA İŞLEMLERİ YARIN (16 EYLÜLDE) BAŞLIYOR !!!

YENİ ATANAN ÖĞRETMENLERİN GÖREVE BAŞLAMA İŞLEMLERİ YARIN (16 EYLÜLDE) BAŞLIYOR !!!


YENİ ATANAN ÖĞRETMENLERİN GÖREVE BAŞLAMA İŞLEMLERİ YARIN (16 EYLÜLDE) BAŞLIYOR !!!
- Değerli yeni atanan öğretmen arkadaşlarımız; yarın sabah ataması yapılan bütün öğretmenlerin atama kararnameleri İL/İLÇE MEB lerde hazır olacak. 
- Bazı yerlerde işlemler İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİNDE başlarken; bazı yerlerde İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİNDE başlar. Bunu öğrenmek için lütfen atandığınız İLÇE MEBE ya da okul müdürünüze telefonla ulaşın.
- Dileyen arkadaşlarımız yarından (16 Eylülden) itibaren görev yerlerine gidip göreve başlama işlemlerini yaptırabilir. 
- Mevzuata göre göreve başlama süresi 15 gündür. Bu sebeple isteyenler bayramdan önce; isteyenler bayramdan sonra görevlerine başlayabilirler. Sizin için bayramdan önce ve sonra nasıl güvenilir oluyorsa öyle yapmanızı tavsiye ederim.
- Şahsi olarak tavsiyem en geç 30 Eylül Çarşamba günü görev yerleriniz de bulunmanız. Göreve başlamanız Ekim ayına sarkarsa sonraki yer değişikliklerinde mağdur olma ihtimaliniz yüksektir.
- Göreve başladığınız an maaşınız işlemeye başlayacaktır. Bu sebeple geç başladığınız her bir gün için 75TL ilk maaşınızı eksik alırsınız. Örneğin; A kişisi yarın(16 Eylül) göreve başlasın, B kişisi de bayramdan sonraki Pazartesi günü(28 Eylül) göreve başlasın. A kişisinin ilk maaşı, B kişisinin ilk maaşından 12gün*75TL = "900TL" fazla olur.
- İkametgahının bulunduğu İle atananlar için göreve başlama süresi mevzuatta 1gün olarak geçer. Ancak bu madde fiili olarak uygulanmamaktadır. Yıllardır bu 1 günlük süreyi aştıktan sonra göreve başlayan ve bununla ilgili hiçbir sıkıntı yaşamayan onlarca öğretmene şahit oldum.
- Erken gitmenin ev, eşya vb. konularda avantajı olabiliyor. Çünkü; bazı yerlerde kiralık ev ve kalacak yer sınırlı olabiliyor.
- Bazı çok ama çok özel durumlarda 15günlük göreve başlama süresi 2 aya uzatılabilir. Ancak kişinin bu özel durumunu belgelendirmesi şarttır.GÖREVE BAŞLAMADA İSTENEN BELGELER YANINIZDA BULUNMASI GEREKEN EVRAKLAR İSE ŞUNLARDIR;
- Diploma/Geçici Mezuniyet Belgesinin aslı veya onaylı örneği
- Formasyon Belgesinin aslı veya onaylı örneği (Sonradan formasyon alanlar için)
- Vesikalık fotoğraf (6 adet bulunmasında yarar var)
- Mal Bildirimi (Boş formdur ve göreve başlama işlemlerinde size verilecektir. Üzerinize taşınır ya da taşınmaz mal varsa forma yazılı olarak bildirilecektir.)
- Elektronik Başvuru Formunun Onaylı Örneği
- Sağlık Kurulu Raporu (Öğretmenlik yapmasına engel bir durum olmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden)
- Nüfus Cüzdanı
 YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER