Yönetici Atamalarına Başvuracak Adaylar Dikkat!

Teç-Sen'den yönetici atamaları için sınavlara başvuracak adaylara uyarı geldi. Uyarı yazısında sınav konularının güncellendiği ve adayların yeni konulara göre çalışması gerektiği belirtildi.

Yönetici Atamalarına Başvuracak Adaylar Dikkat!
 Teç-Sen'den yönetici atamalarıiçin sınavlara başvuracakadaylara uyarı geldi. Uyarı yazısında sınav konularının güncellendiği ve adayların yenikonulara göre çalışması gerektiği belirtildi. Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde Milli EğitimYönetici Görevlendirme ve Atama Yönetmeliği ve benzer kanunlarda yapılan değişikliklerleyönetici atama sınavlarına başvuracak adaylar için çalışma alanları güncellenmişti. Adayların bu konulara göre çalışmalarınıyapması gerekiyor. Adayların sınavda çalışmadığıkonulara rastlamaması adına bu uyarı yazısı oldukça önemli.

Milli Eğitim Bakanlığı pek çok yönetmelik, kanun ve kanun hükmünde kararnameyle yönerge üzerinde değişiklik yaptı. Bu değişikliklerden en fazla etkilenenler ise yönetici atamalarına başvurarak görevde yükselmek isteyen öğretmenleri ilgilendiriyor. Zira öğretmenler eski kanunlarda belirtilen konulara çalışaraksınava girerek başarılı olabiliyordu. Ancak yenidüzenlemelerle birlikte sınavlarda sorulan konuların ağırlıkları değişti,yenikonular eklendi. Değişiklik yapılan milli eğitim kanunları ise şunlar:

5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu

650 sayılı MEB Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun657 sayılı Devlet Memurları Kanunu

1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu (en kapsamlı değişikliğin yapıldığı ve en temel kanun olması nedeniyle adayların özellikle ilgilenmesi gereken kanun)

6528 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu ile bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerin Değiştirilmesi Hakkında Kanun

Adaylar bu kanun değişikliklerine dikkat ederek sınavlarına çalışırsa dahabaşarılı olacaktır. Görevde yükselme hedefindeki tüm öğretmenlere başarılıçalışmalar dileriz.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması