ZORUNLU ÜYELİK ÖĞRETMENE ZULÜMDÜR!!

ZORUNLU ÜYELİK ÖĞRETMENE ZULÜMDÜR..

ZORUNLU ÜYELİK ÖĞRETMENE ZULÜMDÜR!!

    Toplu sözleşmeye kazanımlarıyla damga vuran sendikamızın kazanımlarından biri de; yıllarca öğretmenin emeğini alın terini hiç eden zorbacı zihniyete toplu sözleşmede “dur” diyerek, İLKSAN üyeliklerinin ihtiyari hale getirilmesini sağlamak olmuştur.

     Toplu sözleşme hükümlerinin kanun hükmünde olduğunu, idari dava açılması halinde usülden kaybedeceklerini bilmeyenler; “İLKSAN üyeliklerinin ihtiyari hale getirilmesi ile ilgili karar hakkında sandığımızca hukuki süreç başlatılacaktır” duyurusu ile dayatmaya ne kadar meyilli olduklarını bir kez daha göstermişlerdir. Zorla yapılan üyelik zulümden başka bir şey değildir!

ÖĞRETMENİM “SANDIĞIN” SANDIĞIN GİBİ DEĞİL!     Toplu sözleşme ile İLKSAN kapatılmamıştır. Sadece İLKSAN üyeliği isteğe bağlı hale getirilmiştir. İsteyen üyeliğine davam edebilecekken, korku ve panik içinde “dava açacağız” diyenler hangi sandığın derdindeler? Öğretmenim; gelirlerinin %98’i faize dayanan, ülkemiz 2002 yılından bu yana 4 kat büyürken yerinde sayan, tek yatırım şirketi yıllık 1 milyon lira zarar eden DE-HA olan, tüm mal varlığı 850 milyon lira olan iken bugün kapatılsa 2,6 milyar liraya ihtiyacı olan sandığın bildiğin gibi değil!*

     İLKSAN üretimden uzaktır ve sırtını aidatların faizine yaslamıştır.

Mustafa DAĞAŞAN

Eğitim-Bir-Sen Pursaklar İlçe Bşk.Yrd.

Genç Memur-Sen Ankara İl Bşk.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması