15-16 Eylül öğretmenlerin ikinci özür grubu atama başvuruları

Milli Eğitim Bakanlığı 2017 yılında atama üzerine atama yapıyor ancak öğretmenlerin mağduriyetleri giderilemiyor. MEB 15-16 Eylül 2017 tarihlerinde özür grubundan il içinde yer değiştiremeyen öğretmenler ile ilçe/il emrine atanan öğretmenlere tekrar tayin hakkı verdi.

15-16 Eylül öğretmenlerin ikinci özür grubu atama başvuruları

15-16 Eylül öğretmenlerin ikinci özür grubu atama başvuruları

Ağustos 2017 özür grubu atama sonuçları sonrasında iller arasında ataması yapılamayan öğretmenler için 5 Eylül 2017 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yeniden değerlendirme yapıldı ve 4900 öğretmen kura ile ilçe emri ve il emrine atandı. Ancak bu kolaylık il içi özür grubundan yer değiştiremeyen öğretmenlere sağlanmadı.ÖZÜR GRUBUNA YENİDEN TERCİH HAKKI

 
Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin tarafından yapılan açıklamada özür grubuna bağlı il içinden yer değiştiremeyen öğretmenler ile 5 Eylül 2017 tarihinde il emri ve ilçe emrine atananlara yeniden tercih hakkı verileceği belirtildi. İl içi eş özrü nedeniyle tercih yapmak isteyenlere MEB ikinci hak vermiş oldu. MEB Müsteşarı Yusuf Tekin 15-16 Eylül tarihlerinde başvuruların alınarak sonuçların da hemen 17 Eylül 2017 tarihinde açıklanacağını vurgularken tanınan ikinci hak ile birlikte iller arası özür grubundan gelen öğretmenler ile il içinden yer değiştiremeyenler arasında adaletsizlik yaşanmadan hizmet puanı üstünlüğüne göre atamaların yapılacağını ifade etti.


İL İÇİ ÖZÜR GRUBU
MEB Müsteşarı Tekin tarafından yapılan bu açıklama ile birlikte il içinde eş durumu tayin hakkı tekrar verilmiş oldu. ogretmenlericin.com olarak belirtelim özür grubundan il dışı hakkı verilmedi, il içinde il emrinde bekleyen öğretmenler, ilçe emrine atanan öğretmenler ile eşinden il içinde ayrı olan öğretmenler 2.özür grubu daha doğrusu 2.eş durumu atamasına başvuru yapabilirler.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması