2016 Şubat Öğretmen Atamasında Kaç Kişi Atanacak? Meb Şubatta Atanacak Öğretmen Sayısını Açıkladı - 2015 şubat öğretmen Ataması Yapılmayacak Video - 2 Aralık 2015 Çarşamba

2016 Şubat Öğretmen Atamasında Kaç Kişi Atanacak? Meb Şubatta Atanacak Öğretmen Sayısını Açıkladı - 2015 şubat öğretmen Ataması Yapılmayacak Video Haberi ile ilgili merak edilen tüm bilgiler ve detaylar en son dakika bilgileri ile 2 Aralık 2015 Çarşamba tarihinde yayınlanan haberimizde.Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'dan Şubat ayı öğretmen atamalarıyla ilgili açıklama geldi. 2016 Şubat öğretmen atamasında kaç kişi atanacak? Meb Şubatta atanacak öğretmen sayısını açıkladı. Öğretmen ikinci atamaları Şubat ayının kaçında yapılacak? Kaç öğretmen atanacak? MEB' in atama sistemiyle ilgili yeni kararı ne? 2016 Şubat öğretmen atamasıyla ilgili detaylar haberimizde...

2016 Şubat Öğretmen Atamasında Kaç Kişi Atanacak? Meb Şubatta Atanacak Öğretmen Sayısını Açıkladı - 2015 şubat öğretmen Ataması Yapılmayacak Video - 2 Aralık 2015 Çarşamba

2016 Şubat öğretmen atamasında kaç kişi atanacak? MEB Şubat 2016'da öğretmen ataması yapma kararı aldı. MEB Şubatta atanacak öğretmen sayısını açıkladı. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'dan Şubat ayı öğretmen atamalarıyla ilgili açıklama geldi.

 

MEB Şubat 2016'da öğretmen ataması yapma kararı aldı. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'dan Şubat ayı öğretmen atamalarıyla ilgili açıklama geldi. Nabi Avcı, Şubat 2016'da öğretmen ataması yapılacağını duyurdu.

 

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, dün Eskişehir’de "Eğitim Bilişim Ağı" Projesi'nin Tanıtım Programına katıldı. Toplantının ardından soruları yanıtlayan Bakan Avcı, atama bekleyen binlerce öğretmen için çok önemli bir müjde verdi. Avcı, "Elimizde zaten 10 bin kontenjan var. Şubat’ta 10 binin üzerinde öğretmen ataması yapmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

 

MEB Eğitim Bilişim Ağı-EBA'nın tanıtım toplantısı sonrası bir televizyon programına katılan Nabi Avcı, Şubat'ta atama yapılacak öğretmen sayısını da açıkladı.

 

Bakan Nabi Avcı, Şubat 2016'da 10 bin öğretmen ataması yapılacağını söyledi. 

MİLLİ Eğitim Bakanlığı (MEB), öğretmen atama sistemini yeniledi. Bundan böyle ataması yapılan öğretmen üç ay kıdemli öğretmen yanında staj yapacak. Öğretmenler, daha önce ataması yapılır yapılmaz atandığı okulda göreve başlıyordu. İlk uygulama Şubat 2016 ataması ile başlayacak.

 

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Eskişehir’de eğitim muhabirlerine önemli açıklamalarda bulundu. Şubat ayında öğretmen atamasını yapacaklarını açıklayan Avcı, “Elimizde 10 bin kadro var. Biz Şubat ayında 10 binden fazla öğretmen ataması yapmak istiyoruz. Ayrıca sistemi de değiştiriyoruz. Şubat’ta ataması yapılanlar yaz dönemine kadar 3 ay boyunca kıdemli bir öğretmenin yanında staj yapacak. Yaz döneminde ise hizmet içi eğitim aldıktan sonra görevine başlayabilecekler” dedi.

 

Fatih Projesi kapsamında Türkiye genelinde 291 bin 910 etkileşimli tahta kurulduğunu anlatan Bakan Avcı, “1 milyon 437 bin 800 tablet de öğrenciyle buluştu. Öğrencinin gayretini çabasını boşa harcamıyoruz. EBA üzerinden her öğrenci ve öğretmenin neyle ne kadar meşgul olduğunu da görmek istiyoruz. Öğrenci bazen bir problemi çözemez ama öğrenmeye çalışır. O yüzden bu içerikler üzerinden çalışmalarında öğrencinin ne kadar çalıştığını, verilen emeğe değer verildiğini değerlendirmeye çalışacağız” diye konuştu.

 

Okullara yardımcı ders kitabı konusunda genelge gönderdiklerini belirten Bakan Avcı şöyle devam etti:

 

“Hiçbir öğretmenimiz bu yardımcı ders kitabını alın dayatmasında bulunamayacak ve para toplatamayacak. EBA’da yardımcı kitap vurgununa son vermiş olacak. Öğrenci kaçırdığı, anlamadığı ya da başka bir öğretmenden dinlemek istediği konulara sistemden ulaşabilecek. Böylece yardımcı ders materyallerinin kullanımına gerek kalmayacak. Yeni EBA ile Bakanlık olarak korsan ders materyallerinin başına çöktük. Okullarda açılan ücretsiz kurslara da 3 milyon 500 bin öğrenci başvurdu.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması