Atama Bekleyen Öğretmenler Seslerini Duyurmak İçin Bir Araya Geliyor

Atama Bekleyen Öğretmenler Seslerini Duyurmak İçin Bir Araya Geliyor

Atama Bekleyen Öğretmenler Seslerini Duyurmak İçin Bir Araya Geliyor

Sosyal medya platformları üzerinden atanamayan öğretmenler paylaşımları ile bir araya geleceklerini ve seslerini duyurmak istediklerini ifade ettiler. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu ay içinde 20 bin öğretmen alımı yapılacak. Ancak atanamayan öğretmenler bu sayının artmasını talep ediyorlar.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz öğretmen alımlarına ilişkin ilk yaptığı açıklamasında Şubat ayında 20 bin öğretmen atamasının yapılacağını ifade etti. 

Bunun ardından Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'dan öğretmen atamaları hakkında yeni bir açıklama geldi. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz açıklamalarında Şubat ayında yapılacak olan 20 bin öğretmen atamasına ek olarak 5 bin ilave öğretmen atamasının daha yapılacağını ifade etti. ÖĞRETMEN DOLULUK ORANI

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz bundan önce yaptığı açıklamalarında Türkiye genelindeki öğretmen doluluk oranlarını da ifade etmişti. Buna göre Bakan Yılmaz Türkiye genel öğretmen doluluk oranının Doğu Anadolu'da yüzde 92'nin, Güneydoğu Anadolu'da yüzde 90'nın üzerinde olduğunu vurgulamıştı. 

20 BİN ÖĞRETMEN ALIM İLANI BEKLENİYOR

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından bu ay içinde 20 bin öğretmen alımının yapılması için ilanın ve duyurunun yayımlanması bekleniyor. 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması