MEB Görevde Yükselme Başvuru Sonuçları Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı 06/12/2015 tarihinde yapılacak olan şef ve memurlar için görevde yükselme sınavına girmeye hak kazanan adayların listesi açıklandı.

MEB Görevde Yükselme Başvuru Sonuçları Açıklandı
Milli Eğitim Bakanlığı 06/12/2015 tarihinde yapılacak olan şef ve memurlar için görevde yükselme sınavına girmeye hak kazanan adayların listesi açıklandı.
 
Liste İçin TIKLAYINIZ.
 
Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatında norm kadro açığı ile hizmet gereklerine göre belirlenen münhal şef ve memur kadroları için yapılacak görevde yükselme sınavına katılmak isteyen ve aşağıda belirlenen başvuru şartlarını taşıyan personelin 19 Ekim – 04 Kasım 2015tarihleri arası elektronik ortamda başvuruları alınacaktır.
Merkez ve taşra teşkilatı Şef ve Memur kadrolarına atanabilmek için görevde yükselme sınavı 06 Aralık 2015 Pazar günü Saat: 10:00’da ANKARA, İSTANBUL İZMİR, ADANA, BURSA, ANTALYA, KAYSERİ, SAMSUN, TRABZON, DİYARBAKIR, ELAZIĞ, VAN, EDİRNE, GAZİANTEP, DENİZLİ, ERZURUM, ESKİŞEHİR, KONYA, ZONGULDAK, SİVAS illerinde yapılacaktır. Yönetmeliğin 10 uncu maddesinde: “
(1) Yazılı sınav, sınavın Bakanlıkça yapılması hâlinde, İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünce sınav tarihinden en az bir ay önce duyurulur. Duyuruda; atama yapılacak kadroların sınıfı, unvanı, derecesi ve sayısı ile başvuru tarihi, süresi ve yeri belirtilir. Duyuruda, atama yapılacak kadrolara ilişkin sınav konularının başlıklarına ve sınavdaki ağırlıklarına da yer verilir. ” hükmüne göre merkez ve taşra teşkilatı boş kadrolarının dereceleri, sayıları, atama yapılacak kadrolara ilişkin sınav konularının başlıkları, sınavdaki ağırlıkları ve soru sayıları aşağıda belirtilmiştir.
 
2. BAŞVURU ESASLARI
 


Yönetmeliğin 11 inci maddesinin yer alan hükümler gereği;
 
 a) İlan edilen şef ve memur kadroları için başvuru tarihinin son günü itibarıyla
(04 Kasım 2015) Yönetmeliğin 6 ncı maddesinde belirtilen şartları taşıyanlar başvuruda bulunabileceklerdir.
 
b) Aylıksız izinde bulunanlar dâhil olmak üzere, ilgili mevzuatı uyarınca verilen izinleri kullanmakta olanlar da başvuru yapabilecektir.
 
 c) Diğer kurumların personeli, ilan edilen kadrolara sınavsız atanma hakkına sahip olanlar ile aday memur statüsünde bulunanlar bu kadrolar için başvuruda bulunamayacaktır.
 
ç) Başvurular Bakanlıkça incelenerek, görevde yükselme sınavına katılmaya hak kazanan adayların listesi www.meb.gov.tr ve //ikgm.meb.gov.tr adreslerinde yayınlanacaktır.


Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2015, 11:58YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

izmit escort

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması