Öğretmen Atamaları En Çok Hangi Branşlara Yapılacak?

Öğretmen Atamaları En Çok Hangi Branşlara Yapılacak? Olası Öğretmen atamaları öncesi en şanslı branşları ve tahmini kadro dağılımlarını siz öğretmen adayları için hazırladık..

Öğretmen Atamaları En Çok Hangi Branşlara Yapılacak?
31 Mayıs 2016 Salı 13:49

Ağustos öğretmen atamaları henüz tam olarak netleşmemişken siz öğretmen adaylarımızz için hazırlamış olduğumuz ihtiyaçlara göre branş branş  tahmini öğretmen atamaları kadrolarını  hazırladık. 

 

Bundan sonraki öğretmen atamaları geçmiş yıllara göre biraz farklı seyredek. Bir çok branşın doluluk oranı %100'e yaklaşmış durumda yani bu branşlara öğretmen atamaları geçmiş dönemdeki öğretmen atamalarında verilen kadro sayılarından daha düşük kadrolar verilecek. Diğer yandan MEB'in müfredata alacağı yeni dersler ve ders saati artan branşlarda öğretmen ihtiyaçları ve öğretmen atamaları çok olacak.Hangi branşta Öğretmen açığı ne kadar bunu öğrenmiş fikir sahibi olmuş olacaksınız. Öğretmen ataması- Öğretmen atamaları- 2016 Öğretmen atamaları- Öğretmen atamaları için branş branş öğretmen ihtiyacı sayıları.2016  Öğretmen Atamaları- Branş Branş Öğretmen İhtiyaç Sayıları. Öğretmen atamaları için kullanılacak ihtiyaç sayıları netleşiyor. Ayrıntılar haberimizde  Öğretmen atamaları için,  Branş Branş Öğretmen İhtiyaçları  Tablosu. Bu haberimizde öğretmen atamaları için öğretmen ihtiyaç sayılarının  bulabileceksiniz... Öğretmen Atamaları Tahmini Kontenjanları . 2016 Öğretmen Atamaları -(Tüm Branşlar). Tüm branşlara göre hazırlanan öğretmen atamaları, öğretmen ihtiyaç  tablosu. 2016 yılı Ağustos ayında öğretmen atamalarının yapılıp yapılmayacağı atamalar yapılacaksa ne kadar olacağı henüz belli olmadı. Öğretmen atamaları öncesi norm kadro güncellemesi yapıldı. Branş Branş öğretmen açık sayılarının ortaya çıktı. Bazı branşlarda öğretmen atamaları öncesi öğretmen ihtiyacı sayısının arttacağı iddia ediliyor.Özellikle düşünme eğitimi dersi için Sosyal bilgiler branşında öğretmen ihtiyacı sayısının artacağını söylemek mümkündür. Ayrıca ilkokullarda gelecek yıldan itibaren müfredata girecek olan Arapça dersi Arapça branşında ihtiyacı artırırken yine Kodlama eğitimi ile Bilişim Teknolojileri branşında da öğretmen ihtiyacının artacağı düşünülüyor.Emekli olan öğretmenlerin en çok sınıf öğretmenliğinde olması da sınıf öğretmenliği branşında öğretmen ihtiyacının artacağını gösteriyor.

EN ÇOK İHTİYACI BULUNAN BRANŞLARIN ŞUBAT ÖĞRETMEN ATAMALARINDAN SOONRA KALAN  VE İHTİYACI ARTAN BRANŞLARA GÖRE TAHMİNİ ÖĞRETMEN İHTİYAÇ SAYILARI   VE OLASI ÖĞRETMEN ATAMALARI KADROLARINA GÖRE TAHMİNİ DAĞILIMLAR ŞU ŞEKİLDE OLACAKTIR.

Tablodaki veriler en güncel öğretmen ihtiyaç verileri kullanılarak hazırlanmıştır. Öğretmen ihtiyacı sayıları tabloya eklenmiştir. Kendi branşınıza ait öğretmen ihtiyacı,  öğretmen ihtiyaç sayısı ve atamaları  hakkında fikir sahibi olmanızı sağlayacaktır. Tahmini kadro dağılımları ise ilgili branştaki öğretmen ihtiyacının genel öğretmen ihtiyacındaki oranlarına göre yapılmıştır.

(mebpersonel)

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.