Öğretmen İl içi il dışı yer değiştirme başvuruları başladı mı?

MEBBİS öğretmen giriş nasıl yapılır? 2016 Öğretmen il içi il dışı yer değiştirme başvuruları başladı mı, başvuru nasıl yapılacak? Mebbis öğretmen atama ve nakil başvuru kılavuzu indirme linki haberimizde.

Öğretmen İl içi il dışı yer değiştirme başvuruları başladı mı?

MEBBİS öğretmen giriş ekranı öğretmelerin Milli Eğitim Bakanlığı ile ilgili işlerinde de hizmet veriyor.

MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) tarafından öğretmenlerin okul ve MEB ile ilgili her türlü işlerini yapmalarına olanak sağlayan internet üzerinden online olarak çalışan sistem olan mebbis, MEB Bilgi işlem Grup Başkanlığı’na bağlı olarak çalışmkatadır. Her geçen gün yeni özellikleri ile hizmet veren MEBBİS'e yeni bir hizmeti daha hizmete girdi. Mebbis sınav görevlendirme modülü giriş ekranı olarak erişime açılan sistem, öğretmenlerin sınav görevi, başvuruları, belgeleri ve yerlerini öğrenmede büyük kolaylık sağlıyor.

E okul mebbis sınav görevlendirme modülü sınav görev yerleri ve başvuru ekranı MEB tarafından düzenlenen sınavlarda görev almak isteyen öğretmenlerin büyük yardımcısı oluyor. 

Mebbis aynı zamanda, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan; öğretmelerin, öğrencilerin ve aynı zamanda okul ile ilgili her türlü işlemin internet üzerinden yapılmasını sağlayan e-okul uygulaması olarak hizmet vermektedir. MEB, eğitimdeki kaliteyi artırmak ve daha iyi bir şekilde eğitim hizmetleri sunmak adına MEBBİS üzerinden çeşitli uygulama ve modüller geliştirmektedir. Bu doğrultuda ortaya çıkan projelerden bir tanesi e-okul projesidir. E okul mebbis öğretmenler içinde kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Sistem üzerinden okul ve öğrenciler ile ilgili bilgiler edinilmenin yanı sıra aynı zamanda öğretmenlerin il içi ve il dışı yer değiştirme, atanma ve rotasyon ile ilgili tercih ve sonuçları sorgulama işlemleri de yapılabilmektedir. MEBBİS giriş, E okul Öğretmen Giriş ve E okul girişi ve Mebbis öğretmen giriş ile ilgili detaylar haberimizde.

MEBBİS GİRİŞ NASIL YAPILIR

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitim ve öğretimde kaliteyi amaçlayan projelerden birisi olan MEBBİS projesi öğretmenlerin de kurumsal işlmelerinde onlara büyük kolaylık sağlıyor. MEBBİS sistemine giriş yapmak isteyen öğretmenler https://mebbis.meb.gov.tr/ internet adresine giriş yaparak karşılaştıkları ekran üzerinde kullanıcı adı, şifre ve güvenlik kodunu girerek işlemlerini yapabilirler. 

MEBBİS NEDİR?

MEBBİS,  MEB Bilgi işlem Grup Başkanlığı’na bağlı olarak hizmet vermektedir. Mebsis’in sunduğu başlıca hizmetler e okul, e–okul veli bilgilendirme sistemi, e-personel, e- taşınır, e- akademi en bilinen uygulamalardandır. Bunların yanı sıra personelin kullanımına sunulmuş olan, daha pek çok uygulamalara da sistemin içinde yer almaktadır. 

MEBBİS ÖĞRENCİ VE VELİ GİRİŞ SAYFASI

Meb e okul mebbis iks veli ve öğrenci giriş sayfası,Son günlerde okullara uygulanan İlköğretim Kurumları Standardı anketleri velilerin kurum standartları konusunda görüşlerinizi alabilmek için yapılan bir anket çalışmasıdır. Aşağıda resmi görünen giriş ekranına ulaşıp istenen bilgiler yardımı ile sisteme girmeniz gerekmektedir.

Sisteme giriş yaptıktan sonra ekrana gelen cevap seçeneklerinden sizlere en uygun olanı işaretleyip sayfa sonlarında kaydet butonu ile cevaplarınızı kaydetmeniz gerekmektedir.MEBBİS öğrenci giriş sayfası, İKS sistemine yanlızca İlk Öğretim Okullarında önceden kura ile belirlenmiş ve seçilmiş olan örnek teşkil eden veli ve öğrenci grupları giriş sağlayabilmektedirler.

MEBBİS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN

MEBBİS ÖĞRETMEN GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN

MEBBİS ÖĞRENCİ VE VELİ GİRİŞ SAYFASI İÇİN TIKLAYIN

MERKEZİ SİSTEM SINAVLARI ÜCRET TAKKU İLE İLGİLİ BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

MEBBİS ŞİFREMİ UNUTTUM - ŞİFRE DEĞİŞTİRMEK İÇİN TIKLAYIN

MEBBİS İKS ANKET EKRANI İÇİN TIKLAYIN

MEBBİS YARDIM MASASI İÇİN TIKLAYIN

MEBBİS SINAV GÖREV BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

MEBBİS İL İÇİ VE İL DIŞI YER DEĞİŞTİRME BAŞVURU KILAVUZU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2016, 12:28


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER