Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu TMSF 20 Kamu Personeli Alacak

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu TMSF 20 Kamu Personeli Alacak

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu TMSF 20 Kamu Personeli Alacak

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından 20 kamu personeli alımı yapılacağı ilan edildi. TMSF İstanbul Merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere 5 Fon Denetçi Yardımcısı, 10 Fon Uzman Yardımcısı ile 5 Fon Avukatı alınacak.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından 20 kamu personeli alımı yapılacağı ilan edildi. TMSF İstanbul Merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere 5 Fon Denetçi Yardımcısı, 10 Fon Uzman Yardımcısı ile 5 Fon Avukatı alımı gerçekleştirilecek.

TMSF kamu personeli alımı yazılı ve sözlü olmak üzere 2 aşamalı sınavla yapılacak. Adaylar, Fon Denetçi Yardımcılığı, Fon Uzman Yardımcılığı ve Fon Avukatlığı kadrolarından sadece birine müracaat edebilecekler. Başvurular, 30 Mart 2018 tarihinde başlayıp 13 Nisan 2018 tarihi mesai bitimine kadar devam edecek.Adaylar başvurularını istenen belgelerle birlikte Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Büyükdere Cad. No:143 Esentepe/İstanbul (34394) adresine şahsen veya son başvuru tarihinde Fon'a ulaşacak şekilde posta yolu ile yapabilecekler.

Fon Denetçi Yardımcısı ve Fon Uzman Yardımcısı alımı için 4 yıllık siyasal bilgiler, hukuk, iktisadi ve idari bilimler, iktisat ve işletme fakültelerinden mezun olmak gerekiyor. 2017 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS), KPSSP18 puan türünden en az 80 puan almış olmak şartı bulunuyor.

Fon Avukatı alımı için 4 yıllık hukuk fakülteleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurtdışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak gerekiyor.  2016 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS), KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı bulunuyor. TMSF kamu personeli alımı ile ilgili detaylı bilgi için TIKLAYINIZ.

MYMEMUR
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması