İsmet Yılmaz’dan Öğretmen Adaylarını Kızdıracak Açıklama

İsmet Yılmaz’dan Öğretmen Adaylarını Kızdıracak Açıklama
MEB Bakanı Mülakat Tartışmalarına Son Noktayı Koydu! Alfabe Bildi Diye Öğretmen Olamaz

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz öğretmen alımları ve eğitim hizmetleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Yılmaz, Kilis 7 Aralık Üniversitesinde düzenlenen “Gençler Buluşuyor” programına katıldı.

MEB Bakanı, kpsscafe sitesinin haberine göre;  konuşmalarında AK Parti’nin eğitim alanında yaptığı hizmetleri de anlattı. Geri bıraktığımız yıllar itibari ile eğitime ciddi bütçelerin ayrıldığını hatırlattı.MÜLAKAT DEVAM EDECEK!

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, gündemin en çok tartışılan konularından biri olan öğretmen alımlarında mülakat tartışmalarına son noktayı koydu. Mülakat devam edecek diyen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ” Alfabeyi bildi diye bir öğretmene evladınızı teslim eder misiniz? Öğretmenin biliyor olması yetmez, bildiğini anlatabilmesi önemlidir. Bildiğini anlatabiliyor ve onu ikna edebiliyor olması lazım, beden dilini kullanabilmesi lazım. Öğretmen lider kişiliktedir ve kendine öz güveninin olması lazım. Bunlar bizden önceki kanunda da vardı ama geçmişte uygulanmadı.” açıklamasında bulundu.

Sosyal medyadan tepkisini dile getiren bir  öğretmen adayı ;  “Madem alfabeyi bilmeyen kişiler öğretmen olamıyor diyorsunuz. Bu durum öğretmen adayına, 12 yıl eğitim veren MEB ve arkasında 4 sene eğitim veren YÖK’ün bir başarısızlığı değil midir? “şeklinde ilginç bir tepki ortaya koydu.

 YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

izmit escort

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması