MEB'den alan değişikliği açıklaması

2018 Alan Değişikliği Takvimine göre ikinci aşama "Tercih Başvurularının Alınması ve Eğitim Kurumu Müdürlüklerince Onaylanması" süreci 24-26 Aralık 2018 tarihlerinde tamamlanacaktır.

MEB'den alan değişikliği açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarında görevli kadrolu öğretmenlerin alan değişikliği işlemlerine ait MEB Personel Genel Müdürlüğüne ait 07/12/2018 tarih ve 23607410 sayılı yazılarını sitemizde yayınlamıştık.

Bu kapsamda 2018 yılı alan değişikliği işlemlerinin ön başvuru süreci tamamlanmıştır.

2018 Alan Değişikliği Takvimine göre ikinci aşama "Tercih Başvurularının Alınması ve Eğitim Kurumu Müdürlüklerince Onaylanması" süreci 24-26 Aralık 2018 tarihlerinde tamamlanacaktır.Tercih başvuruları, sadece başvuruda bulunanın kadrosunun bulunduğu eğitim kurumu müdürlüğünce onaylanacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığınca gönderilen, "Alan Değişikliği Onaylama İşlemlerinde Dikkat Edilecek Husus" konulu mailde de belirtildiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin, "Hizmetin gereği olarak yapılabilecek yer değiştirmeler" başlıklı 50. maddesinin 2. fıkrasında, "Sağlık durumu hariç olmak üzere, haklarında yapılan adli ve idari soruşturma sonucunda görev yerleri; il dışına değiştirilenler daha önce görev yaptıkları il'e, il içinde değiştirilenler daha önce görev yaptıkları ilçeye, ilçe içinde değiştirilenler ise daha önce görev yaptıkları eğitim kurumuna aradan üç yıl geçmeden atanma isteğinde bulunamaz." denilmektedir.

Alan değişikliği tercih başvurularının onaylama işlemlerinde yukarıda belirtilen madde hükmünün dikkate alınması gerekmekte olup söz konusu hüküm aksine yapılan onaylama işlemlerinden kurum müdürlükleri sorumlu olacaktır.

Ahmet KANDEMİR

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2018, 08:29YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

izmit escort

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması