MEB görevlendirmelere hız verecek

MEB görevlendirmelere hız verecek

MEB görevlendirmelere hız verecek
17 Şubat 2016 Çarşamba 00:15

 Bilindiği gibi kamu personelinin hizmet kalitesini ve verimliliğini ve verimliliğini yükseltmek, merkez-taşra, kurum ve kuruluşlar ile bölgeler arasında dengeli dağılımım sağlamak, yönetim kadroları hakkında gerekli veri tabanı oluşturmak üzere Başbakanlık tarafından yayınlanan 2015/13 sayılı Personel İşlemleri konulu genelgeye göre  “müşterek kararla atama gerektiren boş kadrolara yapılacak vekalet, yürütme ve tedvir dahil tüm görevlendirmeler 3 ayı geçemez. Bu görevlendirmeler ivedilikle Başbakanlığa bildirilir. Bu sürenin sonunda söz konusu görevlendirmeler başka bir işleme gerek kalmaksızın sona erer. Aynı kadroya 3 aylık sürenin sonunda yapılacak yeni görevlendirmelerde Başbakanlıktan izin alınır. ”denilmektedir.

Ayrıca genelgede “müşterek kararla atama gerektiren boş kadrolara bu Genelgenin yürürlüğe girdiği tarihten önce yapılan vekalet, yürütme ve tedvir dahil tüm görevlendirmeler bu Genelgenin yayımından itibaren 3 ay içinde kaldırılır.” denilmektedir.
Buna göre kamu kurum kuruluşlarının (genelgede ayrı tutulanlar hariç) aynı kadrolar için görevlendirmeleri devam ettirmeleri Başbakanlık’tan alınacak izinle mümkün olacaktır. Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2451 sayılı kanunun 2. Maddesine göre müşterek kararla atama gereken bazı büyükşehirlerin de dahil olduğu pek çok il müdürü ve merkez teşkilatındaki daire başkanı kadrosu gibi kadrolar konusunda kararını vermesi gerekiyor. Görevlendirmelerin sona ereceği tarih ise genelgenin yayınlandığı tarih 2 Aralık 2015 olduğu için 2 Mart 2016 olacaktır. Bu bize önümüzdeki on beş günlük sürenin Milli Eğitim Bakanlığı açısından hareketli geçeceğini gösteriyor. 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.