Öğretmenlerden İkinci İl Dışı Atama Talebi

Eğitimci yazar Selçuk Tütak ikinci il dışı atamaların olup olmaması konusunda eğitim camiasında bir araştırma yaptı. '11 Haziran'da

Öğretmenlerden İkinci İl Dışı Atama Talebi

Yaptığım araştırmalara ve gelen mesajlara baktığımda genel olarak herkesin yakındığı durumlar benzerlik göstermektedir. "

1- İl dışı atamada yeterince okulun açılmadığı düşünülmektedir. Açılan okullar da talebi karşılamakta yetersiz kalmıştır.

2- Bazı okulların işleyişini olumsuz yönde etkileyecek şekilde bir okuldan sekiz dokuz il dışı olmuş ve bu boşlukların sadece özür grubu ile doldurulamayacağı düşünülmektedir.3- Okul müdürleri okullarında oluşan boşlukların ikinci il dışı ile telafi edileceğini ümit ediyorlar.

4- Doğu ve Güneydoğu'da daha fazla boşluk oluştuğu için bu bölgelere il dışı atamalarda bazı kolaylıklar ve teşvikler verilmelidir.

5- İkinci il dışı Temmuz ayında yapılmalı.

6- Özür grubunda boşanan eşlere de hak tanınmalı.

7- Özür grubu atamaları taşınma işlemleri düşünüldüğünde eğitim öğretimin aksamaması için mümkün olduğunca erken yapılmalıdır.  

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 08:51


YORUM EKLE
YORUMLAR
Öğretmen
Öğretmen - 1 hafta Önce

Biz sınıf öğretmenlerine hiç yer açılmadı ikinci il içi istiyoruz. İl içi atamaları da ME Bakanlığının yapmasını talep ediyoruz. Emekli olacak ve yönetici olacak arkadaşların yerleri de gösterilsin. Ağustos ayında ikinci il içi mutlaka yapılmalı.

Ahmet Özdemir
Ahmet Özdemir - 2 hafta Önce

Koskocaman MALATYA'da sadece 4 tane beden eğitimi açmış. Diğer illerde 30 40 tane bu ne adaletsizlik. Lütfen bizim sorunumuzu sürekli dile getirin. Tekrar 2.il dışı olsun ve malatyada çok sayıda beden eğitimi kadrosu açılsın diğer arkadaşlar içinde kadrolar açılsın.Allah rızası için yardımcı olun.......

Eğitimci
Eğitimci - 2 hafta Önce

İkinci il dışı yer değiştirme hakkı istiyoruz. Lütfen....

Öğretmen
Öğretmen - 2 hafta Önce

İki yıldır Eylül ayında ikinci il dışı yer değiştirme hakkı veriliyor. Bu yıl da ikinci il dışı yapılmasını istiyoruz. Çünkü yeterli sayıda okul açılmadı.

Eğitimci öğretmen
Eğitimci öğretmen @Öğretmen - 1 hafta Önce

2018 Eylül de iller arası yer değiştirme istiyoruz

Eylül de iller arası yer
Eylül de iller arası yer - 1 hafta Önce

Eylül de iller arası yer değişikliği hakkı istiyoruz

Ağustos
Ağustos - 1 hafta Önce

Ağustosta il dışı yer değiştirme istiyoruz.

İkinci ildışı
İkinci ildışı - 1 hafta Önce

Ağustos yada Eylül başı gibi ildışı yer değiştirme hakkı istiyoruz.

m.u
m.u - 6 gün Önce

İkinci il dışı istiyoruz yetkililere duyrulur.Lütfennnn..


SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması