Sandık Görevlisi Ücretleri Hangi Bankadan Alınacak? 1 Kasım Sandık Görevlilerinin Ücretleri Ne Zaman Ödenecek? 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimleri Sandık Görevlisi Ücretleri Ne Kadar?

Geride bıraktığımız 1 kasımların seçimlerinin ardından seçimlerde görevli personelin en merak ettiği konulardan biri sandık örevlilerinin ücreti ne zaman yatacak ? Sandık görevlilerinin ücreti hangi bankaya yatacak ? Sandık Görevlileri ücretlerini alması için gereken bilgiler merak edilen tüm soruların yanıtı haberimizde...

Sandık Görevlisi Ücretleri Hangi Bankadan Alınacak? 1 Kasım Sandık Görevlilerinin Ücretleri Ne Zaman Ödenecek? 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimleri Sandık Görevlisi Ücretleri Ne Kadar?
15 Kasım 2015 Pazar 23:59

1 Kasım genel seçimleri büyük bir heyecanın ardından sona erdi ve Ak Parti tek başına iktidar olacak oyu aldı. Seçimde görev yapan seçim görevlileri de bu zorlu görevi ülkenin dört bir yanında ifa ettiler. 7 Haziran seçimlerinden sonra yaklaşık 2 ay gibi uzun bir zaman diliminde ücretlerini alabilen görevliler bu seferde aynı durumla karşılaşmak istemiyorlar. Ücretlerinin en kısa zamanda ödenmesi için forumlarda ve sosyal medyada taleplerini dile getiriyorlar.

1 Kasım 2015 tarihinde yapılan Milletvekili Genel Seçimlerine ilişkin sandık kurullarında görev alacaklara; başkan ve üye olma durumlarına, kendilerine eğitim ve kurs verilip verilmediğine, devlet memuru olup olmamalarına ve siyasi parti temsilcisi olma durumlarına göre farklı ücret ödenecek. Sandık görevlilerinin ücretlerinin hangi tarihte ödeneceği ile ilgili bir açıklama yapılmış değil ancak 15 gün içerisinde ödenmesi gerekiyor. Bir diğer merak edilen soru da seçim görevlilerinin ücretlerini hangi bankadan alacaklarıdır. Bu konuda da geçen sefer de yani 7 Haziran da olduğu gibi PTT Banklar ve Ziraat Bankasından ücretlerini alabileceklerdir. Ücreti almaya giden görevlinin yanında mutlaka kimlik bulundurması gerekmektedir. TC Kimlik numarası üzerinden işlem yapılmaktadır. Ayrıca seçim görev kâğıdını da yanında bulundurmasında fayda bulunmaktadır.

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı’nın, 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan Milletvekili Genel Seçimlerine ilişkin olarak, sandık kurullarında görev alacaklara ödenecek ücret konusundaki buradaki Kararda 2015 yılı ilk altı ayı için geçerli olan aylık katsayısına (0,079308) göre belirlenmişti.

Bu belirlemeden hareketle, 1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimlerine ilişkin sandık kurullarında görev alacaklara, 2015 yılı ikinci altı ayında geçerli olan aylık katsayısına (0,083084) göre yaptığımız hesaplamaya göre aşağıdaki ücretler ödenecek. Öte yandan, sandık kurullarında görevli olanlara ödenen ücretlerden herhangi bir vergi kesintisi yapılmamaktadır. Seçimde görev alacaklara ödenecek ücret...

 

SANDIK KURULLARINDA GÖREVLİ OLANLAR ÖDENECEK ÜCRET

Bina sorumlusu* 229 TL

Kurs verilen sandık kurulu başkanı 229 TL

Kurs verilmeyen sandık kurulu başkanı 153 TL

Devlet memuru olan ve eğitim verilen üyesi 134 TL

Eğitim verilmeyen sandık kurulu memur üyesi 67 TL

Siyasi parti üyesi 67 TL

*Bina sorumlularına ücret ödenebilmesi için, en az 4 sandık kurulunun aynı binada görev yapıyor olması gerekecek.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.