YURT DIŞI GÖREVİ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLIYOR!

YURT DIŞI GÖREVİ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLIYOR!
12 Temmuz 2016 Salı 17:39

Milli Eğitim Bakanlığı, yurt dışında 75 öğretmenin görevlendirilmesi için sınav açtı. Mülakat şeklinde gerçekleştirilecek olan sınav 1-12 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapılacak.

Yurt Dışında Görevlendirilecek Öğretmenleri Seçme Sınavına katılmak isteyen öğretmenler, 13-20 Temmuz tarihleri arasında başvurularını yapabilecek.

Hangi branşta kaç öğretmen hangi ülkede görevlendirilecek

Toplam 75 öğretmen görevlendirmesi yapılmasına ilişkin sınav sonucunda, görevlendirmesi yapılacak öğretmenlerin branşları, sayıları ve görevlendirilecekleri ülkeler şöyle:

Branş

Görevlendirme yapılacak ülke ve öğretmen sayısı

Katar (*)

Gürcistan, Bahreyn, Lübnan, Tunus, Karadağ vb. ülkeler (**)

Kuveyt

Türk Cumhuriyetleri (***)

Arapça

1

1

 

 

Beden Eğitimi

1

1

 

 

Biyoloji

 

1

 

1 (İngilizce)

Coğrafya

 

1

 

1

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi

1

2

 

2

Felsefe

 

1

 

 

Fen Bilimleri/ Fen ve Teknoloji

1

1

 

 

Fizik

 

1

 

 

Giyim Üretim Teknolojisi (Giyim)

 

 

 

1

Görsel Sanatlar

1

1

 

1

İngilizce

3

2

 

3

Kimya

 

1

 

1 (İngilizce)

Matematik

 

1

 

1

İlköğretim Matematik

1

1

 

 

Müzik

1

1

 

3

Okul Öncesi Öğretmeni

 

 

2

1

Rehberlik

1

1

 

3

Sınıf Öğretmenliği

4

4

1

 

Sosyal Bilgiler

1

1

 

1

Tarih

 

1

 

 

Türkçe

1

 

 

 

Türkçe/Türk Dili ve Edebiyatı

 

 

 

13

TOPLAM

17

23

3

32

(*) Arapça bilenler öncelikli değerlendirilecek.

(**)Gürcistan için Gürcüce bilenler öncelikli olarak değerlendirilecek.

(***)Biyoloji ve Kimya branşlarında değerlendirilecek öğretmenlerde dersin İngilizce olarak anlatılması sebebi ile sınav başvurusunun son günü itibarıyla İngilizce dilinde son beş yıl içinde KPDS/YDS/ÜDS’ den en az ‘’E’’ (50 Puan) düzeyinde ya da 22.01.2016 tarihinde ÖSYM tarafından güncellenen Yabancı Dil Sınavı Eşdeğerlikleri tablosunda yer alan bir dil belgesine sahip olmaları gerekecek.

Sınava ilişkin bazı bilgiler

Yurt dışına gönderilecek 75 öğretmenin belirlenmesi amacıyla 1-12 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapılacak olan Temsil Yeteneği Mülakatının sonuçları Ağustos ayı içinde açıklanacak. Eylül ayı içinde de MEB tarafından yurt dışı görev yerleri ilan edilecek.

Sınava başvurabilmek için, aranan diğer şartların yanı sıra; en az 5 yıl süre ile eğitim-öğretim hizmetleri sınıfında görev yapmış olmak(vekil öğretmenler ile sözleşmeli olarak çalıştırılanlar hariç) ile son 10 yılda disiplin cezası (uyarma ve kınama hariç) almamış olmak da gerekecek.

Temsil Yeteneği Mülakatı, Türkçeyi Doğru Kullanma Becerisi; Millî Şuur, Atatürk İlkeleri ve T.C. İnkılâp Tarihi; Genel Kültür, Mevzuat ile Genel Görünüm, Tutum ve Davranış konularına ilişkin olacak ve bu 4 grubun her bir grubuna ilişkin değerlendirme 25 puan üzerinden yapılacak.


Etiketler; #

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.