E-okul öğrenci giriş ekranı açıldı | MEB e-Okul VBS giriş ekranı ve öğretmen girişi yapma

Haberimizden merak ettiğiniz MEB E-okul öğrenci giriş ekranına ulaşabilir Veli Bilgilendirme Sisteminden detayları öğrenebilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen E-Okul öğrenci giriş ekranına ve VBS giriş sayfasına kolaylıkla haberimizdeki linkten ulaşabilirsiniz. Milyonlarca öğrencinin kullandığı e-Okul sistemi içerisinde de binlerce hizmet ve bilgi kaynağı ile öğrencilere, velilere, öğretmenlere kolaylıklar sunuyor. Mobil uygulaması ile kullanıma açılan sistem hakkında detaylar haberimizde. İşte tüm ayrıntılarıyla 2017 MEB E-okul öğrenci giriş ekranı ve Veli Bilgilendirme Sistemi hakkında merak ettiğiniz tüm ayrıntılar...

E-okul öğrenci giriş ekranı açıldı | MEB e-Okul VBS giriş ekranı ve öğretmen girişi yapma

E-okul öğrenci giriş ekranına haberimizde yer alan linkten ulaşabilir konu hakkında ayrıntıları ve E-okul mobil uygulaması hakkında detayları takip edebilirsiniz. E-okul sisteminde öğrencilerin birinci sınıftan on ikinci sınıfa kadar olan pek çok bilgisi yer alır. Öğretmenler E-okul’u kullanarak not girişlerini yaparlar. Veliler ise sistemden bu notlara ulaşabilirler. Böylece öğrencinin durumunu güncel olarak takip etme imkanı bulurlar. Sistem ile şube sınav ortalaması, haftalık ders programı. nakil durumu gibi bilgilere ulaşılabilir. Öğrencilerin dönem sonunda merak ettikleri takdir-teşekkür hesaplama işlemi de E-okul ile yapılabilir.

E-okul GİRİŞ
E-okul sistemine giriş, E-okul.meb.gov.tr internet sitesi üzerinden yapılır. E-okul’a giriş için ‘’e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi’’ ve ‘’Veli Bilgilendirme Sistemi’’ olarak iki giriş seçeneği yer alır. Öğretmenler ve okul idarecileri ‘’e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi’’ ile veliler ve öğrenciler de ‘’Veli Bilgilendirme Sistemi’’ ile giriş yaparlar. Öğretmenler giriş için, okul tarafından kendilerine verilen kullanıcı adı ve şifresini kullanır. Veliler ve öğrenciler de öğrenci okul numarası ve T.C. kimlik numarası ile E-Okul’a girebilir. Bunun dışında giriş işlemi için E-okul mobil uygulaması da kullanılabilir.

E-okul ÖĞRENCİ VE VBS GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYIN

Yukarda yer alan linkten merak ettiğiniz E-okul öğrenci giriş ekranına ve veli bilgilendirme sistemine kolaylıkla girebilir ayrıntıları ve detayları bulabilirsiniz. Sistem hem öğrenciye hem öğretmene hemde velilere büyük kolaylık sağlamaktadır.

E-okul İLE TAKDİR-TEŞEKKÜR HESAPLAMA
Dönem sonlarında öğrenciler tarafından merak edilen, takdir-teşekkür hesaplama işlemleri E-okul üzerinden gerçekleştirilebilir. Takdir-teşekkür hesaplaması yapılabilmesi için, öğrencinin tüm ders notları sisteme girilmiş olmalıdır. Ders notları öğretmenler tarafından girildikten sonra, yıl sonu başarı puanına bakılır. Yıl sonu başarı puanı, dönem sonunda takdir belgesi veya teşekkür belgesi alınacağını belirler. Yıl sonu başarı puanı 70,00 - 84,99 puan aralığında olanlar teşekkür belgesi, 85,00 - 100 puan aralığında olanlar ise takdir belgesi alırlar.

15 TATİL NE ZAMAN?
2017-2018 eğitim ve öğretim yılı için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan takvime göre; 18 Eylül’de başlayan birinci dönem sonunda yarı yıl tatili 22 Ocak ve 2 Şubat 2018 tarihleri arasında olacak. Yarı yıl tatili sonrasında ikinci kanaat dönemi, 5 Şubat’ta başlayacak ve 8 Haziran’da sona erecek. 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı da 17 Eylül 2018 tarihinde başlayacak.

VELİLERE SAĞLADIĞI YARARLAR NELERDİR?
Öğrencinin devam ve devamsızlık durumunu kontrol edebilecek, Öğrencinin sınavlarından aldığı notlara bakabilecek, Öğrencinin yılsonu notlarını öğrenebilecek, Haftalık ders programını öğrenebilecek, Öğretmen veya yetkililer ile yazışma yapıp iletişime geçebilecek.

E-okul SINAV SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?
e-okul üzerinden sınav sonucu sorgulaması yapmak için; E-okul.meb.gov.tr/ adresine giderek öğrencinin t.c. kimlik numarası, öğrencinin okul numarasını sisteme girerek Veli Bilgilendirme Sistemi'ne giriş yapmanız gerekmektedir. Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden öğrencinin sınav sonuçları, sınav günleri, Devamsızlık durumu, ödev ve etkinlik durumu gibi pek çok bilgi de sorgulanabilir.Ayrıca, e-Okul'un mobil uygulamalarından da sınav sonuçları kontrol edilebilir.

EĞİTİM SAATLERİNDE YENİ DÜZENLEME
Sabah saatlerinde, güneş doğmadan önce eğitim hayatına başlayan öğrenciler için İstanbul Valiliği, şikayet eden velileri dikkate aldı. İstanbul Valiliği “Valiliğimizce 2017-2018 eğitim öğretim yılında ilimizde ikili eğitim yapan anaokulu ilkokul ve ortaokullarda eğitim öğretimin en erken sabah 08.00’da başlamasın kararı alınmıştır” açıklamasında bulundu.

2018 YILINDA ÖĞRENCİLER HAFTA İÇİ KAÇ GÜN TATİLLERİ BULUNUYOR?
Bakanlar Kurulu’nca hazırlanan resmi tatil günleri olarak 2018 yılında;

- 1 Ocak Yılbaşı (Pazartesi günü) resmi tatil

- 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı (Pazartesi günü)

- 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü (Salı günü) resmi tatil

- 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı (Cumartesi)

- 14 Haziran Ramazan Bayramı Arifesi (Perşembe günü) resmi tatil- 15 Haziran Ramazan Bayramı 1.gün (Cuma günü) resmi tatil

- 16 Haziran Ramazan Bayramı 2.gün (Cumartesi günü)

- 17 Haziran Ramazan Bayramı 3.gün (Pazar günü)

- 15 Temmuz Demokrasi Bayramı (Pazar günü)

- 20 Ağustos Kurban Bayramı Arifesi (Pazartesi günü) resmi tatil

- 21 Ağustos Kurban Bayramı 1.gün (Salı günü) resmi tatil

- 22 Ağustos Kurban Bayramı 2.gün (Çarşamba günü) resmi tatil

- 23 Ağustos Kurban Bayramı 3.gün (Perşembe günü) resmi tatil

- 24 Ağustos Kurban Bayramı 4.gün (Cuma günü) resmi tatil

- 30 Ağustos Zafer Bayramı (Perşembe günü) resmi tatil

- 28 Ekim Cumhuriyet Bayramı (Pazar günü)

- 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı (Pazartesi günü) resmi tatil

Hafta içi 12 gün tatilleri bulunuyor.

E-okul MOBİL UYGULAMALARI
E-okul Veli Bilgilendirme Sistemi, sadece bilgisayar üzerinden değil, aynı zamanda Android ve iOS platformlardan da takip edilebilir. Cihazın işletim sistemine ait olan uygulama mağazasından E-okul Veli Bilgilendirme Sistemi uygulaması cihazlara indirildiği taktirde aynı işlemler mobil platformlardan da takip edilebilir.

E-okul NEDİR?
E-okul, 2007 yılının Ocak ayında öğrencilerin ve velilerin sınav sonuçları, devamsızlık bilgisi ve daha birçok konunun takibinin yapılması için kurulan bilgilendirme sistemidir. e-Okul'da sınav sonuçları, devamsızlık bilgisi ve daha birçok bilgiye ulaşmak için E-okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne e-okul.meb.gov.tr/ girerek Öğrenci T.C Kimlik No ve Okul Numarası ile giriş yapılması gerekmektedir. Giriş yapıldıktan sonra güvenlik amaçlı kimlik bilgileri sorulur. Bu bilgileri doldurduktan sonra öğrenciye ait olan panel ekranlara gelir. Bu ekranda Not Bilgisi, Devamsızlık Bilgisi, Sınav Takvimi, Ders Programı ve daha birçok konuya ulaşılabilinmektedir. Not Bilgisi sekmesi, öğrencinin sınav sonuçlarını, Devamsızlık Bilgisi sekmesi öğrencinin okula gitmediği günleri, Sınav Takvimi sekmesi öğrencinin sınav tarihlerini göstermektedir.

 
Haberimizden merak ettiğiniz MEB E-okul öğrenci giriş ekranına ulaşabilir Veli Bilgilendirme Sisteminden detayları öğrenebilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen E-okul öğrenci giriş ekranına ve VBS giriş sayfasına kolaylıkla haberimizdeki linkten ulaşabilirsiniz. Milyonlarca öğrencinin kullandığı E-okul sistemi içerisinde de binlerce hizmet ve bilgi kaynağı ile öğrencilere, velilere, öğretmenlere kolaylıklar sunuyor. Mobil uygulaması ile kullanıma açılan sistem hakkında detaylar haberimizde.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2017, 09:40YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması