E Okul giriş: VBS sistemi ile yazılı sonuçları ve devamsızlık bilgileri sorgulama nasıl yapılır?

E Okul girişi yaparak devamsızlık bilgileri ve yazılı sınav sonuçlarını sorgulamak isteyen öğrenci ve veliler, Veli Bilgilendirme Sistemi detaylarını merak ediyor. E-Okul VBS sistemi ile bir çok bilgi sadece giriş yapılarak kolayca sorgulanabiliyor. Peki e-Okul VBS giriş işlemi nasıl yapılır? İşte Milli Eğitim Bakanlığı e-Okul sistemi hakkında bilinmesi gerekenler...

E Okul giriş: VBS sistemi ile yazılı sonuçları ve devamsızlık bilgileri sorgulama nasıl yapılır?

Öğrencilerin ve velilerin gözü e okul'da yer alan bilgilerde. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kullanıma sunulan Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) öğrenci ve velilere kolaylık sağlıyor. Öğretmenleri e-Okul sistemi üzerinden paylaştığı bilgiler öğrenci veliler tarafından kolaylıkla görülebiliyor. e-Okul sistemine herhangi bir web tarayıcısı üzerinden veya akıllı telefon uygulamasından giriş yapılabiliyor. İşte e-Okul giriş ekranı…

e-Okul ÖĞRENCİ GİRİŞ NASIL YAPILIR?

e-Okul veli bilgilendirme sistemi ne giriş yapabilmek için internet sayfasından e-Okul sitesine giriş yapılır. Sisteme giriş yapabilmek için öğrencinin T.C. kimlik numarası ile okul numarası giriş yapıldıktan sonra 4 haneli güvenlik kodu da kutuya girilmelidir. Girişi butonuna bastığımızda e-Okul veli bilgilendirme sistemine girmiş olacağız. Öğrenci TC Kimlik No: İçişleri Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen 11 basamaklı numaradır TC Kimlik Numarası bulunamayan öğrenciler için e-Okul sistemine kayıtlarında verilen geçici numara kullanılmaktadır.

E-OKUL GİRİŞ: VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİE-OKUL ŞİFRESİ NASIL DEĞİŞTİRİLİR

e-Okul şifre almak işlemleri de bir kaç adımdan oluşmaktadır. Aşağıdaki adımları izleyerek e-okul şifresi edinebilir ve sisteme giriş yapabilirsiniz.

e-Okul veli bilgilendirme sistemine şu şekilde giriş yapabilirsiniz;

Başlangıç olarak,e-Okul.meb.gov.tr adresine giriş yapınız.

Daha sonra karşınıza bir ekran gelecektir ve burada; ‘Öğrenci T.C Kimlik No’, ‘Öğrenci Okul No’ ve ‘Resimdeki Rakamlar’ şeklinde sıralanan bölümler bulunmaktadır.

Ardından, tüm bu alanları doldurduktan sonra en alt bölümde yer alan ‘Giriş’ seçeneğine tıkayınız.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2018, 15:01YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması