E-okul sistemine veliler nasıl giriş yapıyor?

Yeni eğitim yılında da velilerin, çocuklarının okul başarısındaki takibi e-Okul sistemi ile sağlanacak. Veliler, MEB’in e-Okul sistemi ile öğrencisinin okul başarı durumu hakkında güncel şekilde bilgi alabilecek. İlköğretim ve ortaöğretim düzeyindeki milyonlarca öğrencinin güncel eğitim verilerine MEB e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden ulaşılabiliyor.

E-okul sistemine veliler nasıl giriş yapıyor?
17 Eylül 2016 Cumartesi 17:11

Türkiye’de eğitim alanında devrim niteliğinde yenilikler gerçekleştiren Milli Eğitim Bakanlığı yeni dönemlerde artık daha modern ve daha teknolojik bir eğitim uygulaması standardını kullanıyor. Özellikle e-Okul sistemi gibi projeleri ile Türkiye’deki eğitim kalitesinin modern yüzyıl gelişmiş ülke standartları düzeyine ulaştırılmasını hedefliyor. Bu doğrultuda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Fatih Projesi ve Akıllı Tahta Projesi gibi çok sayıda teknoloji ve internet odaklı sanal eğitim hizmet uygulaması bulunuyor.
 

 
Yukarıda verilen linkler bilgilendirme amaçlıdır.
 
21.yüzyıl dünyasında teknolojik alanda gerçekleşen devrim niteliğindeki yenilikler ile süratli bir gelişim ivmesinin yakalanması sonucunda mobil akıllı cihazlar dünya genelinde büyük bir furya yarattı. Özellikle de modern yüzyıl teknolojisinin en önemli ürünlerinden birisi olan mobil akıllı cihazların insanların nerede olursa olsun internete erişim sağlayarak, çevrimiçi olabilmesini sağlıyor olması da internet kullanım oranlarının sürekli olarak artış göstermesine yol açıyor. Günümüz modern yüzyıl Türkiye’sinde de oldukça yoğun ve sık bir şekilde kullanılmakta olan mobil akıllı cihazlar dolayısı ile internet kullanım oranlarında da yüksek düzeylerde artışlar yaşanmasına neden oluyor. Bu durumda internet hizmetlerinin daha çeşitli hale gelmesini sağlayarak internetin hem bireysel hem de kurumsal alanda etkin biçimde kullanılmasına neden oluyor. Milli Eğitim Bakanlığı ise yaşamın her alanında kullanılan interneti Türk eğitim sistemi içerisinde etkin şekilde kullanmaya başladı.
 
Özellikle ocak 2007’den bu yana kesintisiz olarak hizmet veren e-Okul sistemi bul alanda ön plana çıkıyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından elektronik ortam üzerinde hizmete açılan bu sanal eğitim uygulaması tüm veliler ve öğrenciler tarafından ücretsiz olarak mesai saati koşulu olmadan ve internete erişim sağlanabilen her noktadan kullanılabiliyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın e-Okul sistemi ile birlikte özellikle velilerin, çocuklarının okul durumu ile ilgili olarak bilgi takibini çok daha kolay ve çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmesi amaçlanıyor. Özellikle de Milli Eğitim Bakanlığı Türkiye’deki ilköğretim ve ortaöğretim eğitim kurumlarında eğitim alan milyonlarca öğrencinin velisi tarafından rahatlıkla kullanılabilecek sanal bir veli bilgilendirme sistemini e-Okul ile sağlıyor. Böylelikle Türkiye’de milyonlarca ilköğretim ve ortaöğretim öğrencisinin ihtiyaç duydukları veli desteğini etkin biçimde alabilmeleri sağlanıyor.
 
Milli Eğitim Bakanlığı’nın e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinde velilerin çocuklarının okulundaki en son durumuna ilişkin olarak ayrıntılı ve güncel bilgilere ulaşabilmeleri için öncelikli olarak sisteme giriş yapmaları gerekiyor. Herhangi bir şifre bilgisi gerektirmiyor olsa da Milli Eğitim Bakanlığı’nın e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinde velilerin, öğrenci bilgilerinin güvenliğinin sağlanması amacı ile talep edilen öğrenci T.C. kimlik numarası ve öğrenci okul numarası bilgilerinin girilmesi gerekmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı’nın e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinde veliler genel olarak çocuklarının not bilgisi ve devamsızlık bilgisi gibi eğitim bilgilerine ulaşabiliyor. Ayrıca veliler veli bilgilendirme sistemi üzerinde karne bilgisi, başarı belgesi bilgisi, haftalık ders programı, aldığı dersler, derslerine giren öğretmen bilgisi, sınav tarihleri, okul duyuruları ve şube ortalaması bilgilerine de ulaşabiliyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.