EBA E-KURS ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ GİRİŞİ

Eba, yani açılımı ile Eğitim Bilişim Ağı, Milli Eğitim Bakanlığı’nın oluşturmuş olduğu, eğitim ve öğretim sistemine yardımcı ögeler içeren ve internet üzerinden kullanılan bir online eğitim portalıdr. Eğitim Bilişim Ağı’nın amacı ücretsiz bir şekilde birçok ders alma imkanı tanıyarak insanlara çeşitli kolaylıklar sağlamaktır. Eba’dan öğrenciler ve öğretmenler de faydalanmaktadırlar. Öğrenciler bu platforma üye olarak birçok konu içerisinden istediklerini seçerek ücretsiz ders alma imkanına sahiptirler.

EBA E-KURS ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ GİRİŞİ
28 Ocak 2017 Cumartesi 00:27

 Eba, yani açılımı ile Eğitim Bilişim Ağı, Milli Eğitim Bakanlığı’nın oluşturmuş olduğu, eğitim ve öğretim sistemine yardımcı ögeler içeren ve internet üzerinden kullanılan bir online eğitim portalıdr. Eğitim Bilişim Ağı’nın amacı ücretsiz bir şekilde birçok ders alma imkanı tanıyarak insanlara çeşitli kolaylıklar sağlamaktır.  Eba’dan öğrenciler ve öğretmenler de faydalanmaktadırlar. Öğrenciler bu platforma üye olarak birçok konu içerisinden istediklerini seçerek ücretsiz ders alma imkanına sahiptirler. Öğretmenlerin ise Eğitim Bilişim Ağı’na kendilerine ait çeşitli ders içeriklerini ekleyebilme imkanları olduğu gibi diğer başka öğretmenler tarafından hazırlanmış olan not ya da sunum gibi birçok faydalı dosyaya da istedikleri zaman ulaşabilirler. Bu şekilde öğretmenler de ders verme konusunda diğer öğretmenler ile yardımlaşabilir ve kendini geliştirebilir. Sistemin bu kadar geniş bir kitleye fayda sağlama amacı içerisinde olması nedeni ile binlerce kullanıcının sürekli olarak kullandığı bir portal haline gelmiştir.
 Eba Nedir ve Ne İşe Yarar?
 
EBA Öğrenci Girişi İçin TIKLAYINIZ!
EBA e-Kurs İçin TIKLAYINIZ!
Eba hitap ettiği kesim olan öğrenciler ve öğretmenler için birçok önemli kolaylık sağlaması ile bilinmektedir. Eba bünyesinde birçok faydalı içerik bulundurmaktadır. Bu içeriklere öğrenciler de öğretmenler de istedikleri zaman ve istedikleri yerde ulaşabileceklerdir. Öğretmenler, diğer öğretmenler tarafından hazırlanmış olan not, sunu, ders programı gibi faydalı içeriklere erişebilirken, öğrenciler ise çok fazla miktardaki ders içeriğine ücretsiz olarak erişebilmektedir. Eğitim Bilişim Ağı’nın bu kadar çok kullanılma nedenlerinden birisi de kullanıcıların kendi hazırladıkları içerikleri paylaşabilme imkanı olmasıdır. Öğretmenler gibi öğrenciler de kendi hazırladıkları notları ve dersler ile alakalı materyalleri paylaşabilir ve diğer öğrencilerin kullanımına sunabilmektedir. Bu şekilde öğretmenler diğer öğretmenler ile, öğrenciler ise diğer öğrencilerle faydalı bir iletişim ağı içerisine girmiş olurlar.
Eğitim Bilişim Ağı, kullanıcılarının eğitim süreçlerine destek olmak amacı ile internet üzerinden bütün içeriklerini ücretsiz olarak yayınlamaktadır. İnternet ortamında doğru bilgiye ulaşmak zor bir iştir ve doğru, işe yarar bilgiye de çoğu zaman ücretsiz olarak ulaşmak mümkün olmamaktadır. Eba’nın yapmış olduğu bu uygulama sayesinde, eğitim ve öğretim sistemine büyük katkılar sağlamıştır.
Eba’nın Amaçları Nelerdir?

Eğitim Bilişim Ağı kurulduğunda, aşağıdaki içerikleri kullanıcılarına verme amacı ile işe başlamıştır.
Kullanıcılara zengin ve faydalı içerikler sunmak,
Bilişim kültürü yaygınlaştırıp eğitimde kullanımını arttırmak,
Eğitimde ortaya çıkan ihtiyaçlara içerikler ile cevap vermek,
Kullanıcılar arasında bir iletişim ağı kurarak etkileşim sağlamak,
Kullanıcılar tarafından da desteklenen arşivi ile derslere katkı sağlamak,
Kullanıcıları sadece bilgiyi almaya değil, üretmeye de teşvik etmek,
Öğrencilerin ihtiyaçlarını farklı öğrenme stilleri ile karşılamak,
Öğretmenler arası bilgi alış verişi yaratarak dersler konusunda verimliliği arttırmak,
Teknolojik imkanları eğitim ve öğretim sistemine faydalı amaçlarla kullanmak ilkesi ile kurulmuş bir online eğitim portalıdır.
 Eba Nasıl Kullanılır?

 Eba yani Eğitim Bilişim Ağı’nı kullanabilmek için, sisteme giriş yapmanız gerekecektir. Bunun için ise yapmanız gereken işlem, Eba web sitesine girerek kullanıcı bilgileriniz ile giriş yapmaktır. Yazımızın sonunda bulunan linki kullanarak  Eba web sitesine gidebilirsiniz. Sistemin web sitesini açtığınızda karşınıza aşağıdaki görselde de görebileceğiniz gibi bir giriş sayfası çıkacaktır.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.