MEB'den Öğretmenlere Ek Gelir İmkanı

MEB'den Öğretmenlere Ek Gelir İmkanı. Söz konusu duyuruya ilişkin resmi yazı Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından yayınlandı.

MEB'den Öğretmenlere Ek Gelir İmkanı
05 Kasım 2015 Perşembe 19:40

 MEB'den Öğretmenlere Ek Gelir İmkanı. Söz konusu duyuruya ilişkin resmi yazı Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından yayınlandı. T.C.

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
Talim ve Terbiye Kumlu Başkanlığı

Sayı : 96732399-116-E. 10815281                                                                                     23.10.2015

 

Konu: Öğretmenler ve Cüretim Elemanları İçin;
Ders Kitaplan ve Eğitim Araçları İnceleme ve Değerlendirme,

TT-BS Veri Tabanına Kayıt Duyurusu

…………….VALİLİĞİNE

 (İl Millî Eğitim Müdürlüğüne)

İlgi: (a) 12/09/2012 tarih ve 28409 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Ders Kitapları ve Eğitim Araçları Yönetmeliği.

 (b) 14/10/2015 tarih ve 29502 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Ders Kitaplan ve Eğitim Araçları Yönetmeliği değişikliği.

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarında okutulacak ders kitaplarının inceletilmesi, değerlendirilmesi ve kabulü ile ilgili iş ve işlemleri düzenleyen 12 Eylül 2012 tarih ve 28409 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren ilgi (a) yönetmeliğin 17’nci ve 18’inci maddeleri ders kitaplarının incelenmesi ile ilgili işlemlerin gerçekleştirilmesinde öğretmenler ve öğretim elemanlarının katılımı ile inceleme ve değerlendirme panelleri oluşturulmasını hükme bağlamıştır.

İlgi (a)   Yönetmelik gereği, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığınca İnceleme/değerlendirme işleminde görevlendirilecek öğretmenlerin ve öğretim elemanlarının kayıt, seçme             ve görevlendirme işlemlerinin yapılmasını sağlayacak bir inceleme/değerlendirme veri tabam (TT-BS) oluşturulmuştur.

İlgi (a ) Yönetmelikte yapılan ilgi (b) Yönetmelik değişikliği ile panelist olmak için TT-BS veri tabanı sistemine kayıt yaptıracaklara ilişkin başvuru şartlan yeniden düzenlenerek öğretmenlikte hizmet şartı beş (5) yıl olarak belirlenmiştir. Bu düzenlemeye göre "veri tabam sistemine kayıt yaptıracak öğretmenler için fiilî olarak öğretmenlik görevi yapmış olmak kaydıyla, öğretmenlikte en az beşinci yılı bitirip altıncı yıldan gün almış olma şartı aranır.” Bu şartı taşıyan tüm öğretmenlerimizden ders kitaplarının incelenmesi sürecinde panelist olarak görev almak isteyenlerin TT-BS veri tabanına http://e-mufredat.meb.gov.tr/ adresinden erişerek online olarak kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Panelist olarak görevlendirmenin nasıl yapılacağı ve bu görevlendirme karşılığı ödenecek ücret ile ilgili hususlar İlgi (a) Yönetmelikte ayrıntılı olarak yer almaktadır.

 

TT-BS veri tabanına kayıt işleminde tüm bilgilerin; iletişim adreslerinin ve e-posta adreslerinin eksiksiz olarak girilmesi gerekir. Ayrıca, öğrenim dununu, kıdem ve hangi alanda ders kitabı ve eğitim aracı incelemek istenildiğine ilişkin bilgilerde beyan esas olup bu bilgiler eğitim esnasında ve/veya inceleme/değerlendirme ile ilgili görevlendirme aşamasında belgeye dayalı olarak doğrulanacaktır.


Etiketler; #

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.