2016 Öğretmen Karne Görüş Örnekleri

2015-2016 Eğitim Öğretim yılı 2. Dönemi 17 Haziran 2016 tarihi itibariyle sona erecek. Uzunca bir yaz tatilinin hayalini kuran öğrenciler, öğretmenler ve veliler için şu sıralar ortak konu karne... Öğrenciler, karnesinde hangi dersten hangi not geleceğini tahmin etmeye çalışıyor.

2016 Öğretmen Karne Görüş Örnekleri

MANİ ŞEKLİNDE ÖĞRETMEN KARNE GÖRÜŞLERİ

Elif Beyza'dır adı Hem tatlıdır hem cadı Çalışmaya devam et Kaçmasın ağzın tadı Ezgi'dir onun ismi Renkli gözlü bir peri Çok seviyor derslerini Kesin 2. dönem birinci        

 Adil Eren baldan tatlı Hem zeki hem hareketli Olacaksın İnşaallah İkinci dönem gayretli Yakışıklı sessiz Duran Derslerinden kalma bir an Hiç ümitsizliğe düşme, Başarırsın, buna inan.

Ah Erkan canım Erkan Hareketlisin her an Çok çalış derslerine  Sen sonra olma pişman

Onun adıdır Baki Okumalı illa ki Eğer kitap okursan Olursun kurnaz tilki

Berat'tır onun adı Sanki küçük bir kadı Matematiği sever Hemen verir cevabı.

Çok zekisin bilgilisin Kalemli ve silgilisin Eğer bunları kullansan Kesin hep birincisin.

Enes'tir onun adı Çalışmaktan yılmadı Tek kötü tarafı var Çok kitap okumadı.

Şevval'dır onun ismi Sanki nazlı bir peri Derslerine çok düşkün, Kalmaz kimseden geri Çok zekisin bilgilisin Kalemli ve silgilisin Eğer bunları kullansan Kesin hep birincisin.

Busenaz'dır onun adı Okumadığı kitap kalmadı Çok çalıştı uğraştı da Hiç bir zayıf not almadı Derslerine ilgilisin Çok zekisin bilgilisin Az daha gayret edersen Kesin hep birincisin. Çok zekisin bilgilisin Kalemli ve silgilisin Eğer bunları kullansan Kesin hep birincisin.

Mütevazi çocuk Özkan, Çok başarılı, çalışkan,

Şimdiden söylüyorum İlerde olacak büyük insan Serkan'ım hep yaramaz, Hiç yerinde duramaz. Çok zekidir, bilgilidir. Bunları hep kullansa, Kesin hep birincidir

► Ders alınmış başarısızlık başarı demektir... Dualarım birinci dönem ki başarısız olduğun noktaları fark edip düzeltmen doğrultusunda. II. dönem daha başarılı olacağına inanıyorum.

► Başarı bilgi ister. Bilginin de beşte dördü ilgidir... Derslerine daha ilgili olursan başarılı olacağına inanıyorum.

► Boş vaktini ilme harcayan kurtulur diyor Hz. Muhammed (s.a.v) bu söz doğrultusunda yaşarsan başarılı olacağını düşünüyorum.

► Hayatta başarılı olmak için üç şey lazımdır: Dikkat, düzen, çalışma... Derslerine daha dikkatli ve düzenli çalışırsan başarılı olacağına inanıyorum.

► İlim; ancak edeple alınır, edeple anlaşılır... Edebinle ve başarılarınla örnek bir öğrencisin. II. dönem seni daha da başarılı göreceğime inanıyorum.► Sizin imanca en güzeliniz, ahlakça en güzel olanınızdır... Benim terbiyeli öğrencim Esranur senin daha başarılı olacağına inanıyorum.

► Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Bilen elbette kıymetlidir... Kıymetli öğrencim Melisa başarılarının devamını diliyorum.

► Hz. Muhammed(s.a.v) Çalışınız, kendinizi bırakmayınız. Çünkü herkes ne iş için yaratılmışsa, o iş kendisine kolay hale getirilir buyuruyor. Edebinle örnek bir öğrencimsin çalışmalarının II. dönemde devam etmesini diliyorum.

► Muhakkak ki insan için ancak çalışmasının karşılığı vardır...İşte bu karne de senin çalışmalarının karşılığı. Tebrik eder başarılarının devamını dilerim.

► Üşenme, erteleme, vazgeçme...Bu söz senin hayat görüşün olsun. Başarılı olacağına inanıyorum.

► Eski devirlerde dergâha ilim öğrenmek için gelenlere önce edep öğretilirdi... Edebinle ve derslerdeki başarılarınla örnek bir öğrencimsin. Başarılarının devamını diliyorum.

► Mümin arıya benzer; konduğu dalı kırmaz, oraya zarar vermez. Toplayıp bıraktığı eseri de güzeldir...Etrafında kimseyi kırmayan, inciltmeyen öğrencim Mukaddes ben senin çok daha başarılı olacağına inanıyorum.

► Kişi, dostunun dini üzeredir. Bu nedenle, kiminle dost olacağına dikkat et...Başarılı bir öğrencimsin ancak senden arkadaş seçiminde daha dikkatli olmanı istiyorum.

► Hz Ali buyuruyor ki: ilim mirasın hayırlısıdır, edep sanatın hayırlısıdır, ibadet sermayenin hayırlısıdır, iyi amel ömrün hayırlısıdır, iyi ahlak yakın dostun hayırlısıdır, hilim yardımcıların hayırlısıdır...Bilgini her geçen gün daha da arttırman dileklerimle başarılarının devamını diliyorum.

► Kişi kendi elinin emeğinden daha temiz bir kazanç elde etmemiştir...Emeğinle elde ettiğin bu başarının devamını diliyorum.

► İki günü aynı olan, her gün ilerlemeyen, yeni bir şey öğrenmeyen ziyandadır...Bilgilerine her geçen gün yenilerini eklemeni diliyor seni daha başarılı görmek istiyorum.

► İlim öyle bir şeydir ki; sen ona kendini tamamen vermezsen o sana yarısını bile vermez... İkinci dönem kendini derslere daha çok vermeni diliyorum. İzzet eker Derslerinde gösterdiğin başarı, önceki yıllara nazaran oldukça dikkat çekiciydi.

Bulunduğun seviyeyi dikkate alıp daha fazlasını yapabilirsin. Gidilecek tek bir yol varsa başka yol aramanın anlamı yoktur. Sen bu yolculuğa hazırsın ama harekete geçmelisin. Gün gelir her şey biter. Bitenlerin olduğu bir dünyada sahip olduğun başarıyı, bilgiyi korumalı hep daha fazlasını istemelisin. Büyük değişimler yaşadın. Sonunda seni sen yapacak giysiyi giydin. Sahip olduğun bu başarı elbisesini hiç çıkarmaman dileğiyle.

Başarılı, gayretli bir öğrencisin. Ancak hedefini tam olarak belirleyemediğini görüyorum. Ne yapacağına karar verirsen daha fazlası olabilirsin. Hedeflerin seni geliştirecek, yenileyecek özellikte olmalı. Kendine ve başarına uygun bir hedef seçersen motivasyonunun daha da artacağından eminim. Bazen başarı seninledir; ama sen bunu göremeyebilirsin. Bu başarıyı görebilmek için daha azimli ve sistemli çalışman gerekir. Hayatta kolay bir şey yoktur, her şey bir çaba sonucu ortaya çıkar. Doğru bir hedef belirlenip çaba harcanarak başarılı olunabilir. Bunu yapabileceğine inanıyorum.

Önemli olan başarılı olmaksa çalışan, sabreden herkes başarılı olabilir. Senin de başarılı olabileceğine inanıyorum. Yeter ki içindeki azim ve istek bitmesin. Her şeyin değiştiği bir dünyada senin de bazen olumlu bazen de olumsuz yönde değiştiğini gözlemledim. Kısa vadeli mutluluklar gelip geçicidir. Uzun vadeli mutluluklar ise kişinin yaşadığının kanıtıdır. Kendine ait bir yolun olsun.

Kendine ait bir yolda evrensel doğrularla yürümelisin. Gayretini, çalışma isteğini suni mutluluklarla engellememelisin. Herkese özenen değil, herkesin özendiği bir insan olmak mutluluğun da habercisidir. Bu dünyada bırakabileceğimiz en güzel şey faydalı ve doğru bir hayat yaşamaktır. Fırsatlar hayatın her aşamasında karşımıza çıkmayabilir. Unutmayalım ki sunulan bir fırsatı kaçırmak bizi mutsuz edebilir. Fırsatlarını kaçırmaman dileğiyle. Meyvenin dalından düşmesi için olgunlaşması gerekir. Zamanında olgunlaşmayan meyvenin de bir tadı olmaz.

Hayattan alacağın huzur ve tadın kaybolmaması için başarı ve doğruluk ışıklarıyla olgunlaşmaya bakmalısın. Biz hayat sahnesinde bir oyuncuysak bize biçilen rolü en güzel şekilde oynamalıyız. Sergilediğimiz güzel bir oyun izleyenleri mutlu ettiği kadar bizi de mutlu edecektir. Gecenin ardından gündüzün geldiği gibi gündüzün ardında da tekrar gece gelecektir. Sürekli gündüzü yaşayacağını düşünüp gündüzlerini heder etme.

 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması