2019 MEB İl İçi Yer Değiştirme Başvuruları ve İşlemleri Ne Zaman?

Öğretmen - 2019 yılı öğretmen yer değiştirme ve atama hareketliliğinin ilk adımlarından olan 'öğretmenlerin il içi yer değiştirme ve atama'

2019 MEB İl İçi Yer Değiştirme Başvuruları ve İşlemleri Ne Zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı eğitim kurumlarında görevli öğretmenlerin il içi yer değiştirme işlemleri için başvuru detayları belli oldu. MEB, internet sitesi üzerinden il içi değiştirme başvurusuna ilişkin bir duyuru yayınladı.Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından 2019 yılı öğretmen atama ve yer değiştirme takvimi açıklandı. Bakanlık 2019 yılında yapılacak olan tüm yer değiştirmelerin başvuru tarihlerini ve atama zamanlarını açıkladı.Öğretmenlerin her yıl tekrarlanan yer değiştirme işlemlerinden birisi olan MEB Öğretmen İl İçi Yer Değiştirme işlemleri ile ilgili takvim Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Bakanlığın kişisel twitter hesabından yayınlandı. İl içi atama yapmak için gereken şartlar ve ayrıntılar yayınlanacak kılavuz ile belli olacak.Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarında görevli öğretmenlerin il içi ve iller arası isteğe bağlı yer değiştirme işlemleri yakın zamanda başlayacak. 2019 yılı öğretmenlerin il içi yer değiştirmeleri takvimi belli oldu.Öğretmenlerin il içi yer değiştirme işlemleri için başvurular 21-24 Mayıs 2019 tarihleri arasında yapılacak olup atamalar 29 Mayıs 2019 tarihindedir. İlişik kesme işlemleri 14 Haziran 2019 tarihinden itibaren yapılabilecek.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2019, 22:10YORUM EKLE
YORUMLAR
adalet
adalet - 3 hafta Önce

İL İÇİ TAYİNLER HAZİRANDA YAPILMALIDIR.
EMEKLİ OLACAK OLANLARIN YERİNE İL İÇİ TAYİN YAPILMALIDIR.
BOŞALAN YERLERE DAHA SONRA İL DIŞI TAYİN OLMALIDIR.
480, 490 PUANLI ÖĞRETMENLER MERKEZLERDEKİ EMEKLİLERİN YERİNE TAYİNLERİ ÇIKMIYOR. ÇÜNKÜ DOLU GÖZÜKÜYOR. OYSA Kİ İL İÇİ TAYİN 15 GÜN SONRA YAPILSA EMEKLİLERİN BOŞALTTIĞI YERE TAYİN ÇIKACAK.
BU DURUMDA İL DIŞINDAN 50, 60 PUANLI ÖĞRETMENLER EMEKLİLERİN BOŞALTTIĞI MERKEZLERE ATANIYOR.
ADALET NEREDE ? BİZ 480, 490 PUANLA ATANAMIYORUZ...

adalet
adalet - 3 hafta Önce

İl içi tayinler haziranda yapılmalıdır. emekli olacak olanların yerine il içi tayin yapılmalıdır. boşalan yerlere daha sonra il dışı tayin olmalıdır. 480, 490 puanlı öğretmenler merkezlerdeki emeklilerin yerine tayinleri çıkmıyor. çünkü dolu gözüküyor. oysa ki il içi tayin 15 gün sonra yapılsa emeklilerin boşalttığı yere tayin çıkacak.
bu durumda il dışından 50, 60 puanlı öğretmenler emeklilerin boşalttığı merkezlere atanıyor.
adalet nerede ? biz 480, 490 puanla merkezi okullara atanamıyoruz...

SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması