Aile Gezisi İçin En Uygun Vizesiz Yurtdışı Tatil Şehirleri

Aile Gezisi İçin En Uygun Vizesiz Yurtdışı Tatil Şehirleri

Aile Gezisi İçin En Uygun Vizesiz Yurtdışı Tatil ŞehirleriAile Gezisi İçin En Uygun Vizesiz Yurtdışı Tatil Şehirleri

Ailece yapılacak tatil, birlikte biriktirilecek anıların artması ve eğlenceli bir yolculuğu beraberinde getirir. Bireysel yapılan tatillerden alınan keyfin çok daha fazlasını insanlar ailesiyle geçirdiği süreçte alır. Özellikle yurtdışı deneyimini aile ile birlikte yaşamak ve yeni yerler keşfetmek güzel bir deneyimdir. Eğer aileniz ile ilk defa yurtdışına seyahat edecekseniz, masraf konusunda avantaj sağlayacak vizesiz ülkeler sizin için güzel bir başlangıç olabilir. Barındırdığı güzellikler ile de oldukça ideal destinasyonlar arasında yer alan vizesiz ülkeler, ucuzluğuyla da bilinmektedir.

Budva, Karadağ

budva-824486_640.jpg

Balkan ülkeleri arasında bulunan Karadağ, Budva şehriyle dillere destan olma yolunda ilerlemektedir. Henüz tam anlamıyla keşfedilmemiş olsa dahi eşsiz sahillere sahip olduğu değişmez bir gerçektir. Dolayısıyla ailece deniz ve kumun tadını çıkartmak isteyenler için hem ekonomik hem de son derece güzel bir lokasyon olduğu söylenebilir. Ayrıca Budva şehrine gidip denizin keyfini çıkardıktan sonra birazda tarihi bir gezi yapmak isterseniz Budva şehrinden hemen ayrılıp Kotor şehrine geçebilirsiniz. Tarihi bakımdan zengin olan Kotor, oldukça etkileyici yapılara ev sahipliği etmektedir. En ekonomik yurtdışı turları arasında seçilecek en güzel şehirlerden biridir Budva.

Odessa, Ukrayna

station-2726362_640.jpg

Son zamanlarda ekonomik bakımdan uygunluğu ve coğrafi açıdan güzelliği sayesinde ön plana çıkan Odessa şehri, kesinlikle görülmeye değer yerlerden biri olarak aklınızın bir köşesinde kalmalıdır. Vizesiz gidebileceğiniz ülkelerden biri olan Ukrayna’nın bu şehrinde günde ortalama 40 ila 50 dolar harcayarak çok rahat ve keyifli geziler yapabilirsiniz. Denize kıyısı olmasından dolayı birçok Avrupa şehrinden buraya yaz aylarında tatil yapmaya gelen aileler bulunmaktadır.

Kıbrıs

old-houses-2877977_640.jpg

Yavru vatan olarak adlandırılan Kıbrıs’ta bir hayli fazla gezilecek yer vardır. Özellikle sahilleri, görülmeye değer sokakları ve tabi ki eğlence düşkünleri için gece hayatı, Kıbrıs’ı hareketli bir tatil beklentisi olanlar için cazip hale getirmektedir. Günde 100 ila 150 TL gibi bir bütçe ile istediğiniz kadar Kıbrıs’ta kalabilir ve tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Belgrad, Sırbistan

Tarihi kültür açısından oldukça kıymetli olan Belgrad şehri tarih tutkunları için ideal rotalardan biridir diyebiliriz. Eğer ailenizle birlikte tarih kokan yerleri keşfetmek isterseniz, ilk durağınızın Belgrad şehri olmasını tavsiye edebiliriz. Pek çok uygarlığın gelip geçtiği Belgrad şehrinde oldukça fazla etkileneceğiniz yapıtlara rastlayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Durres, Arnavutluk

>Ekonomik açısından tahminlerinizden de uygun olan şehirde ortalama 40 dolar civarı harcayarak muhteşem şekilde yaşayabileceğinizi belirtmek isteriz. Deniz, kum ve doğal güzellikleri doyasıya yaşayabileceğiniz Durres şehri, ailenizle keyifli ve ekonomik yurtdışı seyahatlerinin en ideal rotasıdır diyebiliriz.

Makedonya/Üsküp

opera-855718_640.jpg

Dünyaca ünlü Ohrid Gölü’ne ev sahipliği yapan Makedonya ülkesi aynı zamanda başkenti Üsküp şehriyle de ün salmayı başarmıştır. Ailenizle birlikte huzur dolu bir tatil planı yapıyor iseniz, kesinlikle gideceğiniz yerlerden biri Üsküp olmalıdır. Şehir Vardar nehri kenarında konumlanmış olmakla birlikte doğal güzellikleri barındırmaktadır. Ayrıca son derece uygun koşulları içermesinin yanı sıra Türkiye’ye yakın olması da yine tercih edilme nedenleri arasındadır. Sizlerde her yıl sayısız turist ağırlayan Üsküp şehrine doğru yola çıkabilir, unutulmaz anlara imza atabilirsiniz.

Aileler için ideal olan Balkanlar turu, hem ekonomik hem de yakın olduğu için yorucu değildir. Makedonya’ya kadar gidip diğer Balkan şehirlerini görmek istiyorsanız, bu turlara katılmanızı tavsiye ederiz. Özellikle ilk kez yurtdışına çıkacaklar için yurtdışı turları kaçınılmaz bir fırsattır.

KAYNAK 

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2017, 02:54YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması