BAHÇELİ FETÖ'DE EZBER BOZDU

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin Bugünkü grup toplantısında gündeme dair konuşmasını yaptı. Bahçeli FETÖ ve OHAL uygulamasıyla ilgili kritik açıklamalarda bulundu.

16 Ocak 2018 tarihli grup konuşmamda, FETÖ’yle mücadelede cevabını aradığımız sorularımızı sizlerle ve aziz milletimizle paylaşmış ve şunları sormuştum:

  1. FETÖ’yle mücadelede devlet aklı topyekûn devrede midir? Yoksa sınırlı sayıda kişinin, kısıtlı sayıda devlet ve siyaset adamının gayret ve çabasıyla mı süreç ilerlemektedir?

2- FETÖ’yle mücadelenin bir stratejisi var mıdır? Bir konsept hazırlanmış mıdır? Siyasi ve hukuki bir eylem planı kurgulanmış mıdır?

3- Fikri temelleri, milli hedefleri, hukuki sınırları berrak bir zihin ve siyasi kavrayışla belirlenmiş midir?

4- Bu terör örgütüyle mücadelenin öncelikleri nedir? Neler olmalıdır? FETÖ’cülüğün standart bir tanım ve tasviri yapılmış mıdır?

5- Biriken sosyal maliyet, devlete karşı yükselen önyargılar, toplumsal tabana yayılan mağduriyetler nasıl ve hangi tedbir zinciriyle bertaraf edilecektir?

Bu sorularıma verilecek makul ve mantıklı cevaplar, inanıyorum ki, mücadeleye herkesin onay vereceği, herkesin rahat bir nefes alacağı içerik katacak, istikamet çizecektir.

FETÖ’cülük zamanın bir anında durmuş, donmuş, beklemeye alınmış veya tesadüfen ortaya çıkmış bir halin, bir suçun, bir ihanetin özeti değildir.

FETÖ’cü, bilinçli hareket eden, kasten davranan, irtibat, iltisak ve bağlantılarıyla terör örgütünün büyümesine açıktan hizmet eden, bunu hayatının her anına taşıyan, her alanında yaşayan vatan hainidir.

Bize göre, FETÖ’cülüğün alametleri olarak;

Öncelikle bylock veya benzeri bir programı indirerek kullanmış, böylesi bir haberleşmeye gereklilik duymuş olmak,

Pensilvanyalı kardinale; ruhen, aklen, vicdanen iltica etmek, köleliğe tamam demek,

Terör örgütünün emellerine açıktan katkı vererek ve bunu süreklilik içinde yaparak hıyaneti diri tutmak, kanlı hedeflere kilitlenmek,

Dini kisveye bürünüp bir program dahilinde devleti ele geçirme hesaplarının merkezinde, vatanı parçalama planlarının içinde şuurla yer almak,

Terör örgütüne aidiyeti benimseyip kabullenmek, bunu da gerek yasa dışı yollarla gerekse de yasaların boşluklarından istifadeyle takviye etmektir.

Kanunen meşru bir sendika üyeliği muhatabını terörist yapacak mıdır?

Yine kanunlar çerçevesinde kurulmuş okullarda okumak, bankalara para yatırmak bir şahsın terör örgütü üyeliği için yeterli olacak mıdır?

Bunlar üzerine iyi düşünmek, yarınlarımızı riske atacak sosyal maliyetlere, içten içe büyüyen devlet düşmanlığına karşı mutlaka, ama mutlaka tedbir geliştirmek lazımdır.

FETÖ, yıllar boyunca devlet ve toplumla iç içe geçmiştir.

Bu çok bariz bir gerçektir.

Mücadelede örgütün tutunduğu zeminlerden sökülüp atılmasından ziyade yırtılarak, kazınarak, koparılarak yok edilmesi tek seçenek, tek çaredir.

Başka türlüsü de mümkün değildir.İşte bu şartlar altında OHAL’in devamı, proje sahibi ülke ya da ülkelerle her düzeyde hesaplaşmaya hazırlık tarihi önemdedir.

Koro halinde, OHAL kalksın diyenler, kaosa alkış tutan, kripto damara göz kırpan şuursuz ve sorumsuz zihniyetlerdir.

Normal şartlarda değiliz ki OHAL’i kaldıralım.

Tehdit geçmedi ki OHAL’e son verelim.

CHP’sinden TÜSİAD’ına, AB’sinden BM’ne kadar OHAL’e karşı gelenler, öncelikle Türk milletinin beka meselesini kavramayan, kavramak gibi dertleri de olmayan maksatlı çevrelerdir.

Kripto damar kan dökmek, can havliyle efendilerinden aldığı talimatı yerine getirmek için hazırda beklerken, OHAL’i kaldırmaya teşebbüs veya bunu teşvik cinayettir, cüretkar bir gafilliktir.

Hele CHP yönetimi var ki, köprüye gelmeden geçmeye çalışacak kadar akıl fukarasıdır.

Akıl bir paraşüt gibidir, ancak açıldığı zaman iş görür.

CHP yönetiminin paraşütü uzun süredir kapalıdır, bunu da çakıldığı zaman bizzat anlayacaklardır.

Unutmayalım ki; kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.

Biz tüneli gördüğümüz gibi üzerimize gelen treni de çok net öngörüyoruz.

OHAL, hâlihazırda Türkiye gerçeğinin yansımasıdır.

Sürmesi de milli bir zorunluluktur.

FETÖ’cüler temizlenmeden, tehdit ve tehlikeler geçmeden OHAL bitmez, bitemez, bitmemelidir.

Aksini iddia edenler tek ayak üstünde kırk yalan söyleyen, müfteriklikte, iki yüzlülükte marka olan, Türkiye’nin var oluş davasına kast eden kokuşmuşlardır.

Bu kokuşmalara da Allah’ın izniyle müsaade etmeyeceğiz, tuzaklarında boğacağız.

Büyük kafaların büyük hedefleri vardır, küçük kafaların ise sadece arzuları.

Küçük kafalar talihsizliklere boyun eğerler.

Büyük kafalar ise talihsizliklerin üstünde yükselirler.

Türkiye yükselecektir, yükseklerde hak ettiği doruklara ulaşacaktır.

Buna hiçbir zalim, hiçbir hain, hiçbir işbirlikçi engel olamayacaktır.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2018, 15:18YORUM EKLE
YORUMLAR
yyy
yyy - 10 ay Önce

Hem banka sendika hakkinda dogru seyler soyleyip hemde ohal devam etsin demek nasil bir acmazdir.tum hukuksuzluklarin sebebi ohal zaten.anlamsiz kendi kendiyle celisen bir konusma olmus

Servet
Servet - 10 ay Önce

Bahçeli bunları söylemiş olamaz. Hem açıklamanın üstünde 16 ocak 2018 ve bugüne atıf yapılıyor. Ben sendikaya 7 ay üye olup istifa eden biri olarak 20 aydır açıktayım, 20 yıl yaşlandım, devlete ve millete olan inancımı kaybettim. Şaka değil kendimi hain olduğuma da alıştırdım. İlk oyumu MÇP ye veren biri olarak bugüne kadar yapılana seyirci kalan, mağdur yok diyen bahçeli zulme ortak olmuştur. Bu saatten sonra hiçbirşey in kıymeti olamaz

İhraç ülkücü
İhraç ülkücü - 10 ay Önce

Reis Bahceli büyüksün. Titredim kendime geldim ya hu. Banka nasıl suç olur. Allah razı olsun.

Öğretmen
Öğretmen - 10 ay Önce

Bunları gerçekten Bahçeli mi söylemiş

Banka mağduru
Banka mağduru - 10 ay Önce

ELBETTE BUNLARI SÖYLEMEK GEREKİYOR DU ÇÜNKÜ İŞ ÇIĞIRINDAN ÇIKMAK ÜZERE İNSANLAR BİRBİRLERİNİ ÖLDÜRMEYE BAŞLADILAR BOZUK SAAT BİLE GÜNDE İKİ DEFA DOĞRU SÖYLER DOĞRU SÖYLENMİŞ FAKAT BİRAZ GEÇ OLDU AMA İNŞALLAH YETKİLİLER EN DOĞRU OLANI KISA SÜREDE YAPAR DA MAĞDURİYETLER ÇOĞALMAZ KANAYAN YARALAR KAPANIR YOKSA BU VUCUT DAHA FAZLA DAYANAMAZ GEÇ KALINMIŞ BİR KONUŞMA YİNEDE TEŞEKKÜRLER SAYIN BAHÇELİ..

Ozan
Ozan - 10 ay Önce

2 aylık sendika üyeliği... ihraç...VATAN haini.... Bu saatten sonra iade etseniz kaç yazar sağlık elden gittikten sonra !

Canı yanmış
Canı yanmış - 10 ay Önce

Böyle bir zamanda adaletin kovasına su taşıyana selam olsun. Allah razı olsun...

ömer
ömer - 10 ay Önce

Yıllardır hep adamdın. Hala adamsın.

SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması