Beratcan'ın katili cinayeti itiraf etti, anne de ilişkiyi doğruladı !

İstanbul'da kaybolduktan 15 gün sonra Tuzla'da cansız bedeni bulunan 10 yaşındaki Beratcan Karakütük'ün katil zanlısı olarak aranan servis şoförü E.K'nin yakalanmasının ardından, anne Türkan Karakütük de sabah saatlerinde gözaltına alındı. Zanlı E.K. ifadesinde, vahşi cinayeti nasıl ve neden işlediğini anlattı. CNN Türk'ün haberine göre, E.K. Beratcan'ın annesiyle ilişkisi olduğunu, Beratcan'ın bu ilişkiyi fark etmesi üzerine kimseye söylememesi için küçük çocuğu öldürdüğünü iddia etti. Şüphelinin, Beratcan'ı okul çıkışında aldıktan sonra servisin içerisinde ağzını bantladığı ve saatlerce çocuğu bu halde gezdirdiği öne sürüldü. Araçta personel taşınırken de Beratcan'ın ağzı bantlı şekilde minibüste olduğu iddia edilirken, zanlı annenin de oğlunun öldürüldüğünü bildiğini öne sürdü.

Beratcan'ın katili cinayeti itiraf etti, anne de ilişkiyi doğruladı !

Beratcan Karakütük, Kartal'da 9 Mart'ta kayboldu, olayın anlaşılmasının ardından ailesi polise başvurdu. Asayiş Şube ve Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri kaybolduğu gün Beratcan'ı, okuldan annesini de tanıyan servis şoförü E.K'nın aldığını belirledi.

E.K'nın cep telefonu sinyali ve aracının GPS kayıtlarından yola çıkan ekipler Beratcan'ın cesedini, kaybolduktan 15 gün sonra Tuzla'da su kanalında buldu.

Katil zanlısı E.K.

Yapılan incelemede, Beratcan'ın boğularak öldürüldükten sonra su kanalına atıldığı belirlendi. Asayiş Şube Cinayet Büro ekipleri, Ersin Kaşıkçı'nın Gaziosmanpaşa'da kız arkadaşı olduğunu belirledi.

EVE GİRERKEN YAKALANDI

Bu adrese gidebileceği değerlendirildikten sonra ekipler, adres çevresinde önlem aldı. Dün akşam saatlerinde, Anadolu Yakası'ndan Avrupa Yakası'na geçtiği yönünde bilgi alınan E.K., kız arkadaşının evine girdiği sırada operasyon başlatıldı.

ANNE SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇİRİLDİ

E.K. burada gözaltına alındı. Sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. E.K.'nın verdiği ifade ve yeni bulgular doğrultusunda Beratcan'ın annesi Türkan Karakütük'te sabah saatlerinde evinde gözaltına alınarak emniyete getirildi.Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirilen Türkan Karakütük, bir süre sonra sağlık kontrolüne götürülmek için emniyetten çıkarıldı. Karakütük sağlık kontrolünün ardından tekrar Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi.

Bu arada baba Ergun Karakütük de bilgisine başvurulmak üzere emniyete getirildi.

ZANLI CİNAYETİ İTİRAF ETTİ

İddiya göre, katil zanlısı E.K. ifadesinde, Beratcan'ın, annesiyle ilişkisi olduğunu öğrendiğini söyledi. Bunun üzerine E.K. Beratcan'ı okul çıkışında servise bindirdi. Ardından Beratcan'ın ellerini ve ağzını bağlayarak, servis minibüsüyle dolaştırdı. Bu sırada servisini yaptığı şirketin personelini de taşıyan E.K ardından Beratcan'ı Tuzla Tepeören köyüne götürdü. Beratcan Karakütük'ün baygın olduğunu fark eden katil zanlısı E.K, iddiaya göre su dolu menfeze Beratcan'ın kafasını sokarak küçük çocuğu boğarak öldürdü.

ANNE İLİŞKİYİ DOĞRULADI

Beratcan'ın öldüğünden emin olduktan sonra E.K küçük çocuğun cesedini olay yerinde bırakarak kaçtı. E.K ifadesinde anne Türkan Karakütük'ün kendisine, "Beratcan'ı al ne yaparsan yap" dediğini iddia etti. Anne Türkan Karakütük ise polise verdiği ifadede, E.K ile ilişkisini kabul ederek, "Ben ayrılmak istedim. Beni cezalandıracağını söyledi. Vereceği ceza buymuş. Ben böyle bir şey yapacağını bilmiyordum. Beni tehdit etti. Bir anne çocuğunu öldürebilir mi?" dediği öğrenildi.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİLER

Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'ndeki sorgularının ardından zanlı E.K. ile Anne Tülay Karakütük, Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'na götürülmek üzere emniyetten çıkarıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2016, 18:21YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması