Bütün AK Partililer yargılanacak!

Bütün AK Partililer yargılanacak!

Bu köşede pek çok kez adaletin verdiği yanlış kararları yazdım. Bazı yazılarda, "Mahkemeler, verdikleri abuk sabuk kararlarla adeta ülkeye ve iktidara operasyon yapıyor" dedim. 

Kimse söylediklerime inanmak istemedi. 

Bazı yargı mensupları arayıp, "Bizi boş yere suçluyorsunuz. Kimseye operasyon yapıldığı falan yok. Birkaç arkadaşımızın aldığı saçma kararları tüm yargı mensuplarına mal etmeyin" diye sitem etti.

Adalet Bakanlığı da bizim Fetö'den bahsettiğimiz varsayımından yola çıkarak, "Adalet Bakanlığı'ndaki bütün Fetö'cüler temizlendi" diye açıklama yaptı.

Uzatmaya gerek duymadım, "Peki, siz bilirsiniz" dedim ve tartışmayı kapattım!

Ancak dün CHP'nin eski milletvekillerinden Dursun Çiçek benim kapattığım tartışmayı çok ilginç ve bir o kadar da korkunç bir noktadan ele alarak yeniden başlattı.

Ne söylediğini kendisinden dinleyelim:

"Hakimlerle, savcılarla görüşüyoruz. Onlara bazı yargılamaların bu soruşturmaların niye sonuçlanmadığını soruyoruz. 

Onlar da bize, "Türk yargısının durumunu biliyorsunuz, hâkim ve savcıların üçte biri sanık oldu, görevinden atıldı dolayısıyla bizim iktidarı yargılayacak gücümüz yok iktidarı düşürmek muhalefete düşer sizin göreviniz, siyasetçilerin görevi. Onları iktidardan indirin bakın biz onları nasıl yargılıyoruz göreceksiniz' diyor.

Bunu söyleyenler arasında başsavcılar da var!"

Şimdi hepiniz, bunu söyleyen hakim ve savcıların, AK Partili isimleri hangi suçtan yargılamak istediklerini merak ediyorsunuz değil mi?

Onu da Dursun Çiçek söylesin:

"Vakti zamanında Fetö ile kurdukları ilişkiden dolayı yargılayacaklar"Belki laf kalabalığından anlamamış olanlar olabilir diye tekrar özet geçeyim.

Adalet Bakanlığı'na bağlı bazı ulusalcı ya da Kemalist hakim ve savcılar, AK Parti'nin gelmiş geçmiş tüm yöneticilerini Fetö ile ilişkilerinden dolayı yargılamak için can atıyor.

Bunun için de CHP'lilere, "Siz bunları iktidardan indirin, gerisini bize bırakın" diyor.

Bir an, AK Parti'nin iktidardan düştüğünü ve partili herkesin Fetö ile ilişkiden dolayı yargılandığını varsayalım.

Nasıl olacak bu yargılama?

Bahsettikleri dönemde, ortada resmi olarak işlenmiş ve kayıtlara geçmiş bir suç yok. Suç olmadığı gibi suç örgütü de yok. Yani şimdinin Fetö terör örgütü, o dönemde Fetullah Gülen Cemaati olarak biliniyor.

Adamlar kafaya koymuş ama...

Olmayan bir suçtan ve olmayan bir suç örgütü ile ilişki üzerinden binlerce, belki de yüzbinlerce insanı yargılamak için gün sayıyorlar.

Adalet Bakanlığı bu işin peşine düşmeli ve CHP'nin ucundan kenarından ilgilendiği bütün hakim ve savcıların kimler olduğunu ortaya çıkarmalı...

Olmayan bir suçtan ötürü binlerce insanı yargılama hevesinde olan her kim var ise bu meslekten derhal ama derhal uzaklaştırılmalı...

Dipnot: "Süleyman Özışık, AK Partilileri yargılayacağını söyleyen hakim ve savcıların meslekten uzaklaştırılmasını istedi" diye fitne ve vesvese üretecek olanları peşinen uyarıyorum.

Asla böyle bir şey söylemiyorum.

Sadece bahsi edilen dönemde ortada bir suç ve suç örgütü olmadığını vurgulamaya çalışıyorum. Suçu olanlar var ise yargılanması için üzerime düşen ne ise yapmaya hazırım.

Kaynak: TIKLAYINIZ
YORUM EKLE
YORUMLAR
çccc
çccc - 7 ay Önce

Akp ayni seyi yapmadimi sanki. Ve hala yapiyor.yuzbinleri isinden atti hapislere tikti o donemlerde suc ve suc orgutu varmiydi sayin yazar? Keserin sapi seni gosterincemi hukuk hak aklina geldi.

Misafir
Misafir - 7 ay Önce

Sayin yazar bende 3 yildir ac susuz sokaaklarda yasiyorum.sucumuda bilmiyorum.yargilanmadim.yuksek lisans yapmis 17 devlete hizmet ettim.simdi sokaklarda cop topluyorum.peki bu adalet mi

mahzun
mahzun - 7 ay Önce

Bizi anlayabilmeniz için aynı şeyleri yaşamanız mı gerekiyor.Bizde suç ve suç örgütü yok dedik ama duyan olmadı.Çok mazlumun ahını aldınız.

Ülkücü
Ülkücü - 7 ay Önce

Bankada 2014 yılında kredi çekmek için actirdigim hesaptan dolayı ihraç oldum ve 2. Ağır cezada yargilaniyorum.

Tedinim dit.
Tedinim dit. - 7 ay Önce

Niye 2 trilyon telefon parası odeteceyim yargılanıyor 2001 krizinde 80 milyar boşaltıp 50 milyar imf ye borç takanlar yargilanmiyorda ak parti bende ak partiliyim yargılayın ulannn

Tedinim dit.
Tedinim dit. - 7 ay Önce

Evet bir örnekle ak partili belediye kayseri belediye başkanı yargılandı tuldenim lee peki ne oldu adı gibi ak çıktı çünkü iftira attılar curuttu atan kilicdaroglu 100 bin tl tazminat ödedi saolun sucuk dağıttılar şimdi tüm ak parti secmenlerinidemi yargilayacaksiniz yargılamak guzel suçu olanı yargilarlar 250 vatandaşı şehit eden alçaklar yargılanıyor cezalarını buldular yoksa kalkipta hiç suçu yokmu diyeceksiniz 50 bin asker polis ve vatandaşın şehit edilmesine sebeb olan apo köpeği yargılanıyor yoksa suçsuz mu diyeceksiniz evet suçu olanı yargilarlar 2001 krizinde 80 milyar dolar batiranlar vardı yoksa sucsuzmuydular imf ye 50 milyar borç alanlar vardı sucsuzmuydular kalkıp milletin namuslu oylarıyla milleti temsil eden ak partililer yargılansın diyorsunuz evet 50 milyon seçmeni yargılıyorsun uz ne diye canımız öyle istedi yok yahu havanizı alırsınız 17 25 aralıkta iftira atılıp hükümete kumpas kuranlar sucsuzmuydular ne oldu takipsizlik kime iftira atilanlar ak partiliydiler suçları yoktu evet gerçekten suçları yoktu suçları vatanlarını canından çok sevmekti tüm ailesinin yok olması pahasına aslanlar gibi 15 temmuzda İstanbula gelip mustafa kemal Atatürk gibi ya istiklal ya ölümü göze alan ellerinde n öptüğüm canımız liderimizi mi yargilayacaksiniz bir şiir okudu yargılarınız 3 ay hapis yattı diğer taraftan yahya Demirel çuvallar la paraları kameralarin önünde taşıdı alkış tuttunuz şimdi imf yi nakavt edip sıfırlayan liderimizi mi yargilayacaksiniz önce beni yargılayın beni tedinim dit olarak bu millet aptal değil yargıda kimsenin babasının malı değil yargı bağımsızdır .seçilmiş bir hükümet vardır anayasa ile devletimizi yönetiyor kalkıp algı operasyonu yapanlar şimdi yargının onin de hesap verecek bu vatanın evlatları r tayyip erdogan ve değerli buyüklerimiz ellerinden öpüyoruz Rabbimiz yardımcıları olsun imf belasını yerle bir eden bir liderimiz var salça ya ne oldu haberi olan varmı 10 tl peki soruyorum dolar yüzde 50 arttı yaki da düşecek devletimiz kararlı 5 t
Ye kadar düşecek ne oldu 3 tl salça 5 tl olsun demekki içerde hala ekonomi terörle ri var yakında inf belası gibi bunuda aşacağız bir olalım iri olalım öyle kuru gürültü ile olmaz bu işler .hukumetimiz saygı ve sevgiler Allahım onlar korusun oy veren biri olarak bu zorlu dönemde salçayı protesto ederek yakında fiyatlarda gerileme olacak evet yargılayın beni alyhtar medya ben onca Allaha kul olurum ölümüne r tayyip erdogan saygilar .

MEHMET
MEHMET - 6 ay Önce

vermediğiniz adalete bir gün ihtiyaç duyacaksınız. ve o gün hiç acımayacağım.....

SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması