'Devlete karşı işlenen suçlarda devlet affedici olabilir'

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Benim bir ilkem var, Devlete karşı işlenen suçlarda devlet affedici olabilir. Ama kişilere karşı işlenen suçlarda devletin af yetkisi yoktur.

'Devlete karşı işlenen suçlarda devlet affedici olabilir'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kırgızistan'da Türk Konseyi Zirvesi'nin ardından Türkiye dönüşü uçakta beraberindeki gazetecilerin sorularını yanıtladıCumhurbaşkanı Erdoğan MHP'nin gündeme getirdiği 'kader mahkumlarına af' konusunda gazetecilere açıklamalarda bulundu

'Devletin af yetkisi yok'- Zaman zaman dile getiriliyor, af gibi bir konu gündemde mi? Değerlendirdiniz mi, değerlendirmeniz nedir?

Kader mahkumları meselesini anlamış değilim. Kime kader mahkumu denir çok çok önemli. . Bunu bazıları şu anda menfaate çevirmek isteyenler olabiliyor. İçeridekiler onların bekleyenleri... Biz arkadaşlarımıza şunu da söyledik, özellikle bu bizim gündemimizde olan bir şey değil. Tüm bunlara rağmen hakikaten yapabilecek bir şey var ise bunu da aramızda görüşelim. Biz MHP ile bir yola çıktık. Burada zaman zaman buna benzer konuları aramızda değerlendirmek suretiyle atılabilecek adımlar var ise bu adımları atmaktan da çekinmemeliyiz. Cezaevlerinde ciddi manada bir doluluk var, kabul ediyoruz. Tüm bunlara rağmen bir şey yapalım derken, öbür tarafta mağdur, mazlum meydana getirmeyelim. İlke şu, devlete karşı işlenenlerde devlet bu yetkiyi kullanabilir ama şahıslara karşı işlenen olduğunda orada devletin böyle bir af yetkisi kesinlikle yoktur.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2018, 09:36YORUM EKLE
YORUMLAR
NİSA NUR
NİSA NUR - 8 ay Önce

ALLAH cc razı olsun ,kesinlikle katılıyorum...

SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması