Eğitim-Bir-Sen Bayan Müdür'e Sert Çıktı!

Eğitim Birsen Ankara 2 Nolu şube olarak bu açıklamayı yapmamak için sabırla sendikamıza ve üyelerimize yapılan eziyetlerin kasten yapılmadığını düşünerek bu açıklamamızı geciktirmiştik ;ancak Üyelerimiz talebi üzerine Müdür yardımcılığı için açacağımız kurs talebimizin 10 GÜN ÖNCE VERMEMİZE rağmen ,kursumuzun 15/02/2016 tarihinde başlayacağından ve 100 ün üzerinde üyemizin mağduriyeti söz konusu olduğundan halen kursumuzun ilçe müdiresi tarafından muallakta bırakılması bu açıklamayı zorunlu kılmıştır.

Eğitim-Bir-Sen Bayan Müdür'e Sert Çıktı!
15 Şubat 2016 Pazartesi 15:22

İlçe Müdiresi Şefika BİÇER hanıma soruyoruz 1-Kurs günü gelmesine rağmen kurs onayı neden verilmemektedir.

Acaba üyelelerimizin yöneticilik sınavında başarılı olmasından mı rahatsız oluyorsunuz? 2- Üyelerimizi yıldırmak için sizin emrinizle soruşturmalar açılmakta öğretmenlerimizin ve idarecilerimizin motivasyonları düşmektedir.İlçemize,kurumlarının işleri için gelen Müdürleri,ilçeye taktırdığınız kameralarla odanızdan takip edip, Şube müdürlerinin odasında neden oturuyorsunuz?diye,mobing uygulamanızın nedeni nedir? llçemizde görev yapanbayan idarecilerimizden birine programda sırf ön koltukta oturdu diye soruşturma açmanız inanılır gibi değildir.Bu 28 Şubat’ta Beyaz Türklerin Uyguladığı eziyetleri aklımıza getirmiştir.

Altındağ İlçe Milli Eğitimde Çalışma huzurunun bozulduğu , başka ilçelere gitmek ve görevlendirme taleplerinin artığını, dedikodularla insanların huzursuz olduğunu üzülerek görmekteyiz. Ayrıca İlçe Müdiresi Şefika Biçeri’n Beni Sendika atamadı gibi sözlerle sendikamıza haber göndermesi ile ne anlatmak istediğini anlamış değiliz . Sendikanın zaten atama makamı olmadığı herkes tarafından bilinmektedir Ancak yapılan doğru ve yanlışlarında çoğunluğun sesi bir sivil toplum kuruluşu olarak takip etmek bizlerin görevidir . İlçe Müdiresi Şefika Biçer’ in kendi ifadesiyle ortamlarda paylaştığı Altındağ’ın Sulatanıyım ifadesini doğru bulmuyor.

  

Bu rahatlıkla devletin imkanlarını kullanarak 1. Donem yüksek Lisans programına devletin özel aracını ve şoförünü Akşam saat 22 .00’a kadar tutmasını doğru bulmadığımızı kamu oyuna söylemek istiyoruz. Üyelerimizden ve okul idarecilerimizden gelen yoğun tepkiler üzerine bu konuları kamu oyuyla paylaşmak istedik.

Ankara Eğitim Birsen 2 Nolu Şube Başkanlığı

Yönetim Kurulu Adına

Şubesi Başkanı Levent KÖSE

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.