ERKEN EMEKLİLİK HAKKINDA!

ERKEN EMEKLİLİK HAKKINDA!

ERKEN EMEKLİLİK HAKKINDA!

EYT'nin Erken Emeklilik Talebi Yok - Kazanılmış Haklarını İstiyorlar

14 Şubat 2018’de Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ’ın Emeklilikte Yaşa Takılanlarla ilgili olarak yaptığı açıklamada EYT’nin sanki erken emeklilik istediği anlaşılıyor. Oysa bürokratların yanlış yönlendirmesi sonucu EYT’nin talebi görmezden geliniyor!

14 Şubat 2018’de TBMM genel kurulunda Emeklilikte Yaşa Takılanların sorunları ile ilgili olarak verilen soru önergesine Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ cevap verdi. Fakat sayın Bakan sadece yasada yer alan emeklilik şartlarına dair açıklamalarda bulundu ve sanki EYT’lilerin erken emeklilik gibi yeni bir talepleri olduğu yansıtıldı.

Oysa 1999’da çıkan yasayla EYT’lilerin hak ettikleri emeklilikleri IMF’nın dayatması sonucu geriye dönük olarak işletildi. 1999’dan sonrakiler için geçerli olması gerekirken mevcut sigortalılar için de geçerli oldu. EYT’lilerin talepleri erken emeklilik değil tersine hak ettiklerinin kendilerine iade edilmesidir.

Bu kapsamda bürokratların sayın Recep Akdağ’a yanlış bilgi verdiği ve sorunun çözümü noktasında doğrular ele alındı.Sayın siyasiler bürokratlar size EYT hakkında yanlış bilgi veriyorlar. EYT’nin, yasalardaki yaş şartının kaldırılma talebi yoktur. EYT, gasb edilen emeklilik hakkını istemektedir. Lütfen aşağıdaki kısa bilgiyi okuyunuz ve “EYT’ye çözüm var mı?” sorusuna cevap olarak mevcut yasayı söylemeyiniz denildi!

MYMEMUR
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması