"Eşimle bile yapmayı uygun görmediğim şeyler"

Geçen Haziran ayında proje okul ilan edilen Zekeriyaköy Ali Akkanat Anadolu müdürü Faruk Genç’in öğrencilerle ilgili uygulamaları veliler ve öğrenciler tarafından tepkiyle karşılandı.

"Eşimle bile yapmayı uygun görmediğim şeyler"

İstanbul Sarıyer’de bulunan Zekeriyaköy Ali Akkanat Anadolu Lisesi müdürünün kız öğrencilerle ilgili söylemleri tartışma yarattı.

Geçen Haziran ayında proje okul ilan edilen Zekeriyaköy Ali Akkanat Anadolu müdürü Faruk Genç’in öğrencilerle ilgili uygulamaları veliler ve öğrenciler tarafından tepkiyle karşılandı.  

“DAR PANTOLON” YASAĞI

Okula yaklaşık iki hafta önce atandığı öğrenilen Genç’in ilk uygulaması, yasağı “vücut hatlarını belli ettiği” gerekçesiyle kız öğrencilerin “dar pantolon” giymelerini yasaklaması oldu.

Genç ayrıca, geçen Pazar günü yapılan veli toplantısında da söz konusu yasağı “Onların artık çocuk olmadığı, giydiklerine dikkat etmeleri gerektiği” gerekçeleriyle savundu.

BALOYA “ŞARTLI” İZİN

Müdür Faruk Genç’in ayrıca, her sene düzenlenen mezuniyet balosu ile ilgili olarak da bazı “şartlar” öne sürdüğü öğrenildi. Genç, “Balo yapmanıza kızların kıyafetlerine dikkat etmesi şartıyla izin veririm, yanlarından geçerken kafamı çevirmek istemiyorum” ifadelerini kullandı.“EŞİMLE BİLE YAPMAYI UYGUN GÖRMEDİĞİM ŞEYLER”

Müdür Genç’le ilgili olarak öğrenciler tarafından aktarılan bir diğer olay ise kan donduran nitelikte. İddiaya göre, okul çıkışında bir kız ve erkek öğrenciyi bir arada gören Genç, “Benim eşimle bile yapmayı uygun görmediğim şeyleri yapıyorlar” diyerek öğrencilere ve velilere tepki gösterdi.

NAMAZ ARASI UZATILDI

Öte yandan, Müdür Genç’in bütün bu uygulamaların yanında Cuma günleri namaz kılınabilmesi için öğlen arasını uzatıp, okul çıkış saatini 20 dakika uzattığı öğrenildi.

Yeni müdürün ayağının tozuyla attığı bu adımlar, öğrencilerin ve velilerin tepkisini çekmiş durumda. Faruk Genç’in gelir gelmez açıkça uygulamaya başladığı bu adımlar sonucunda ise okulda büyük bir huzursuzluk ortamının hakim olduğu öğrenildi.

Konuyla ilgili görüşlerini öğrenmek üzere müdür Faruk Genç’e ulaşma girişimlerimiz ise başarısız oldu. Genç’e ulaşmak üzere aradığımız Zekeriyaköy Ali Akkanat Anadolu Lisesi’nde, müdürün yerinde olmadığı belirtildi ve söz konusu iddialar ismini vermek istemeyen bir görevli tarafından yalanlandı.

Erkin Öncan

Odatv.com

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 10:27YORUM EKLE
YORUMLAR
Omer
Omer - 7 ay Önce

Neden rahatsiz olalim.ben ordayi memnun oldum:) cuma arasi muhim

mustafa
mustafa - 7 ay Önce

müslümansan gereğini yapmak istiyorsan adam doğruları söylemiş neden bazılarına bu kadar batar anlamış değilim.

SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması