FETÖ ile ilgili mücadelenin yüzde 5'i bile yapılmadı

Kilci, Ak Partinin yetkili isimlerinden birinin 2 gün süreyle Kayseri Adliyesinde beklediğini ve FETÖ'den suçlanan bazı kişileri kurtardığını öne sürdü.

FETÖ ile ilgili mücadelenin yüzde 5'i bile yapılmadı

Sözcü Gazetesine manşet olan MHP Kayseri eski Milletvekili Hasan Ali Kilci, “Gerçek Fetullahçılar fink atıyor. FETÖ davaları sulandırılıyor. Kayseri’de üst düzey bir Akl Partili adliyede FETÖ’cüleri kurtarmak için bekledi” şeklinde açıklamalar yaptı.

 İşte o haber:MHP Kayseri eski Milletvekili Hasan Ali Kilci, üst düzey bir Ak Parti yöneticisinin, FETÖ'den suçlanan kişileri adliyeden kurtardığını iddia ederek, “Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözü var ama, FETÖ'nün inlerine girilemiyor” dedi. SÖZCÜ'ye konuşan Kilci, Ak Partinin yetkili isimlerinden birinin 2 gün süreyle Kayseri Adliyesi'nde beklediğini ve FETÖ'den suçlanan bazı kişileri kurtardığını öne sürdü. MHP'li eski vekil Kilci şunları kaydetti:


“Gerçek Fetullahçılar şu anda geziyor, fink atıyor. Birçoğu da devlet kademelerinde halen görevde. Kayseri'de FETÖ ile ilgili mücadelenin yüzde 5'i bile yapılmadı. Asıl sorun siyasi ayakta.' Kayseri'de FETÖ mensubu olmak bir dönem yükselen değer gibiydi, herkes ona sarılmıştı. Şimdi bakıyoruz 3-5 gariban ya tutuklu, ya ihraç ya da açıkta. Halbuki, gerçek Fetullahçılar şu anda geziyorlar, fink atıyorlar memlekette. Birçoğu da devlet kademelerinde halen görev yapıyorlar. Bunların Türkiye'deki en önemli şehri Kayseri'dir. Halen Kayseri'de FETÖ ile ilgili mücadelenin yüzde 5'i bile yapılmadı.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması