HDP'li eş başkanlara ve vekillere gözaltı!

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş Diyarbakır'da, Figen Yüksekdağ ise Ankara'da gözaltına alındı.

HDP'li eş başkanlara ve vekillere gözaltı!
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile milletvekilleri Sırrı Süreyya Önder, Nursel Aydoğan, Selma Irmak, Leyla Birlik, Ziya Pir ve Ferhat Encü'nün evine operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyon sonucu eş başkanlar ve milletvekilleri gözaltına alındı. HDP'nin bildirdiğine göre, TBMM Başkanvekili Pervin Buldan da gözaltına alındı.

HDP MİLLETVEKİLİ FERHAT ENCÜ GÖZALTINDA
HDP Şırnak Milletvekili Ferhat Encü, İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Şişli Feriköy'de gözaltına alındı. Encü, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Vatan Caddesi'nden bulunan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne getirildi. Encü'nün Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüleceği öğrenildi.
 Öte yandan, HDP Milletvekili Encü'nün dün Belçika'nın başkenti Brüksel'e gitmek istediği sırada hakkında yurtdışı yasağı bulunduğu gerekçesiyle İstanbul Atatürk Havalimanı'nda pasaportuna el konulmuştu.İDRİS BALUKEN GÖZALTINDA
HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken gözaltına alındı. Gözaltı için Ankara'daki HDP genel merkezine gelen polis ekipleriyle partililer arasında arbede yaşandı.
İfadeye gitmeyeceklerini açıklamışlardı
Gözaltına alınan Demirtaş ve Yüksekdağ ile HDP'li milletvekilleri haziran ayında daha önce aldıkları karar gereği ifade için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na kendi istekleriyle gitmeyeceklerini açıklamışlardı.
Ayrıntılar geliyor...
 
Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2016, 07:22YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması