İktidar medyası 'kumpas' dedi işin arkasından sahtecilik çıktı

#WeLoveErdogan başlığının Twitter tarafından TT listesinden düşürülmesi Erdoğan medyası tarafından 'komplo-kumpas' olarak gündem yapıldı. Ancak Twitter'ın #WeLoveErdogan başlığını TT listesinden düşürmesinin arkasından 'sahtecilik' çıktı.

İktidar medyası 'kumpas' dedi işin arkasından sahtecilik çıktı
 Erdoğan'ın ABD'ye gitmesiyle AKP'nin trol kadrosu #WeLoveErdogan hastagini trend topic listesine sokarak Twitter'da "Erdoğan'ı seviyoruz' başlığını gündem yapmak istedi. 
 
Bir müddet TT'de duran #WeLoveErdogan hastagi Twitter tarafından düşürüldü.
 
Twitter'in #WeLoveErdogan başlığın TT listesinden çıkarmasından sonra Erdoğan'a yakın medya "Twitter Erdoğan'ı hazmedemedi' 'Twitter'dan Erdoğan'a sansür' gibi başlıklarla Erdoğan'a bir komplo kurulduğuna dair haber yaptı.
 
PEKİ GERÇEKTEN KOMPLO MU?


 
Twitter, Facebook gibi sosyal ağlar, sahte kullanıcı denilen 'bot' hesaplara karşı çok dikkatli davranıyor. Sahte kullanıcıları yani botları tespit ettiği anda o hesabı kullanım dışına itiyor, bot hesabı pasif hale getiriyor. Aynı zamanda Twitter ve Facebook bot hesapların yaptığı hareketleri de 'sakıncalı' kategorisinde görüp onların hareketlerini de engelliyor.
 
Bu akşam Twitter'da #WeLoveErdogan hastaginin TT listesinden düşürülmesi de #WeLoveErdogan başlığının gerçek kullanıcılar tarafından değil botlar tarafından yani sahte hesaplar üzerinden Trend Topic yapılmaya çalıştığını gösterdi. Sahte hesaplar üzerinden TT listesinde yer almaya çalışan başlık, Twitter'ın sahtecilere karşı uyguladığı filtreye takıldı.
 
#WeLoveErdogan hastagiyle atılan Tweetler bot hesapları gözler önüne serdi:

haberdar.comYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması