Kırgızistan'dan 130 FETÖ'cünün iadesi istendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kırgızistan ziyaretinde Türk heyeti, bu ülkedeki 13 FETÖ'cünün öncelikli olmak üzere toplam 130 kişinin iadesini istedi

Kırgızistan'dan 130 FETÖ'cünün iadesi istendiCumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Kırgızistan seyahatinde, heyetlerarası görüşmelerin en önemli gündem maddesini bu ülkedeki FETÖ yapılanması oluşturdu. Hürriyet'ten Hande Fırat'ın haberine göre: Kırgızistan'da da yönetimi değiştirmeye yönelik bir darbe girişimi riski hep tartışılıyor. Ülkede siyasetin nasıl devam edeceği Türkiye için önemli. FETÖ'nün Orta Asya'daki yöneticilerinin birçoğu bu ülkede barınıyor.

Güvenlik kaynaklarına göre, Kırgızistan'da daha önceki yöneticiler FETÖ yapılanması ile yeterince mücadele etmedi. Terör örgütü yöneticileri de bugüne kadar bu ülkedeki sistem boşluklarından yararlanarak rahat hareket ettiler. Türkiye'nin elinde Kırgızistan'daki FETÖ yapılanmasına ilişkin 130 kişilik genel bir liste bulunuyor. Liste, Kırgızistan yetkililerine verildi. Öncelikli olarak 13 kişiyi özellikle talep edildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2018, 09:36YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması